Pomysł na dekorację kuchni – tapety ścienne

Pomysł na dekorację kuchni – tapety ścienne

tapety ścienne

Jest to temat, który tworzy wokół siebie wiele kontrowersji. Tapeta ścienna w kuchni? A co z jej zmywalnością? Będzie odporna na zabrudzenia? Jak poradzić sobie jeżeli kapnie na nią tłuszcz lub inne zanieczyszczenie? Jeszcze do niedawna kuchnia była ostatnim miejscem, w którym tapeta  ścienna była akceptowalna ze względu na duże różnice temperatur oraz wilgoć, która pojawia się podczas gotowania. Czasy w których te dekoracje ścienne były wykonane z papieru już dawno odeszły. Na obecną chwilę tapety dedykowane do kuchni wykonane są z winylu co zapewnia im bardzo wysoką klasę odporności na wszelkie zabrudzenia oraz dużą zmywalność. Ważne jest również to aby ta dekoracja ścienna została położona w umiejętny sposób, ponieważ niedoskonałości powstające na łączeniach mogą w późniejszym czasie łatwiej się odklejać i spowodują, że będziesz się cieszyć ze swojej wymarzonej kuchni zdecydowanie krócej niż oczekiwałeś.

Jeśli nadal nie udało nam się zniechęcić Cię do umieszczenia w swojej kuchni tapety ściennej to poniżej przedstawimy Ci kilka sposobów i trików w jaki sposób ją zastosować aby cieszyła oko przez długie lata i odmieniło to pomieszczenie nie do poznania.

Tradycyjny wygląd twojej kuchni

Kuchnia i jadalnia to jedyne miejsca w domu, w których możemy zastosować całą paletę przeróżnych wzorów takich jak kuchenne napisy w nowojorskim stylu, garnki i patelnie we włoskim klimacie „żywcem” wyjęte z bistro czy z kafejki z centrum Mediolanu. Warto z tego skorzystać i zapieczętować wygląd kuchni. Jeżeli kochasz włoską czy grecką kuchnie to dlaczego nie skomponować kuchni właśnie w taki sposób? Prawidłowo dobrana dekoracja jaką jest zdecydowanie tapeta ścienna może w pełni nadać klimat i styl całego pomieszczenia nawet jeżeli będzie zastosowana na jednej centralnej ścianie. To ona będzie rzucała się w oczy jako pierwsza wchodząc do kuchni czy jadalni.

Połączenie kuchni z jadalnią. Jak stworzyć funkcjonalną całość

Tapeta ścienna jest bardzo popularną opcją do przestrzeni wielofunkcyjnych takich jak otwarta kuchnia połączona z jadalnią. Świetnym pomysłem na dekoracyjne połączenie tych dwóch pomieszczeń mogą być właśnie tapety kuchenne od 4wall. Stwórz schemat. Zastosuj tą samą tapetę w kuchni na jednej ścianie oraz w jadalni – chociażby na części ściany aby nadać ten sam klimat w obu pomieszczeniach i połączyć ich dekoracyjne walory. Takie połączenia sprawdzają się naprawdę świetnie kuchnia i jadalnia nie współgrają ze sobą. Jeżeli decydujesz się na tapetowanie całych pomieszczeń postaraj się dobrać bardziej delikatny i mniej odważny wzór aby nie uzyskać efektu przytłoczenia. Jeżeli zaś decydujesz się na dekorowanie jednej ściany w jadalni i/lub kuchni – warto wybrać wzór, który będzie przykuwał wzrok i nadawał styl w tych jednych z najczęściej używanych pomieszczeń w twoim domu czy mieszkaniu.

Dodaj komentarz