Nawilżanie cery dojrzałej

Nawilżanie cery dojrzałej

Nawilżanie cery dojrzałejCzy wiesz, że proces powstawania pierwszych zmarszczek zaczyna się już po 20 roku życia? Oczywiście jeszcze wtedy nie widać nieestetycznych bruzd na twarzy, ale jeśli odpowiednio nie zadbamy o skórę, te pojawią się nawet około 25 roku życia. Już w tak młodym wieku produkcja kolagenu i elastyny oraz naturalnego kwasu hialuronowego znacznie spada, a to właśnie te substancje odpowiadają za idealne napięcie, ujędrnienie oraz nawilżenie skóry twarzy. To optymalny czas, by wdrożyć pielęgnację przeciwzmarszczkową.

Poważny problem z cerą pojawia się około 40 roku życia. Wtedy zmarszczki zaczynają być już widoczne, a te, które już powstały, trudno szybko zniwelować. Przyczyną jest rzecz jasna naturalny proces starzenia się skóry, ale warto podkreślić, że cera dojrzała boryka się najczęściej z nieodpowiednim nawilżeniem. Brak nawodnienia organizmu od wewnątrz to jedno, ale kolejnym destrukcyjnym czynnikiem jest niestosowanie właściwych środków pielęgnacyjnych o działaniu nie tylko przeciwzmarszczkowym, ale też odżywczym i właśnie nawilżającym. Jakie kosmetyki warto wybrać, by dojrzała cera była promienna i idealnie gładka? Przedstawiamy te, które dedykowane są osobom po 40 roku życia.

Kosmetyki oczyszczające

Okazuje się, że kwestią priorytetową jest codzienne oczyszczanie skóry i taki zabieg udaje się przeprowadzać przy zastosowaniu preparatów, które jednocześnie będą nawilżać cerę dojrzałą. Warto wybierać płyny micelarne i żele do mycia twarzy, które w swoim składzie zawierają naturalne wyciągi roślinne. Te nie tylko dokładnie zmyją resztki makijażu i wszelkie zanieczyszczenia, ale dostarczą wartościowe substancje, które będą wnikać w głębokie warstwy skóry. Przykładem mogą być kosmetyki arbonne, które zawierają wyciągi z rokitnika i brunatnicy – te pobudzają kolagen do wzmożonej produkcji.

Kosmetyki przeciwzmarszczkowe

Odpowiednie nawilżanie skóry to najlepszy sposób na walkę z pojawiającymi się zmarszczkami. W tym celu przyda się krem intensywnie nawilżający, najlepiej taki, który zawiera nie tylko kwas hialuronowy, ale też wyciągi roślinne, na przykład z soczewicy. Idealnie jest stosować taki krem każdego dnia na noc, bo to właśnie w nocy odbywa się naturalna regeneracja skóry.

Kosmetyki nawilżające

Stawiając na optymalne nawilżenie skóry twarzy, warto wybrać preparaty, które w swoim składzie zawierają przede wszystkim kwas hialuronowy. Ten działa oczywiście przeciwzmarszczkowo, o czym wspominaliśmy przy okazji charakterystyki kosmetyków zwalczających starcze bruzdy, ale jego podstawową funkcją jest właśnie nawilżanie. Kwas hialuronowy zawierają dedykowane cerze dojrzałej kosmetyki arbonne, a ta substancja wiąże wodę, dzięki czemu skóra staje się napięta i ujędrniona. Codzienna dawka kwasu hialuronowego zapewni młody wygląd na długie lata. Jeśli środki kosmetyczne zawierać będą jeszcze dodatkowo witaminę E, cera nie będzie szara i zmęczona, ale zawsze promienna i zdrowa.

Dodaj komentarz