Prostowanie felg. Jak wygląda naprawa felg aluminiowych i stalowych?

Prostowanie felg. Jak wygląda naprawa felg aluminiowych i stalowych?

Zadbany samochód zapewnia komfort jazdy oraz bezpieczeństwo. Nasze auto z roku na rok coraz bardziej się eksploatuje. Stan polskich dróg pozostawia wiele do życzenia co ma znaczny wpływ na stan samochodu. Dziury i inne nierówności przyczyniają się do mniejszych i większych usterek oraz awarii naszych pojazdów.

Felgi. Ważny element każdego samochodu

Jedną z bardziej reprezentacyjnych części samochodu są felgi. Te obręcze są ważną ozdobą, która odpowiedzialna jest za dobry wygląd naszego auta. Należy jednak pamiętać, że felgi to nie tylko część reprezentacyjna. Felgi służą jako mocowanie dla opon, więc ich prawidłowy geometryczny kształt jest niezmiernie istotny dla zachowania bezpieczeństwa na drodze i pełnej kontroli pojazdu.  Nierówności na drogach albo złe parkowanie mogą przyczynić się do skrzywienia tych obręczy. Prostowanie felg to nie tylko sprawa estetyki, ale również zadbanie o nasz samochód. Skrzywione obręcze powodują drgania, które w konsekwencji mogą przyczynić się do uszkodzenia zawieszenia w aucie.

Naprawa felgi aluminiowej i stalowej

Za prostowanie felg aluminiowych zapłacimy więcej niż za naprawę obręczy stalowych. Dobrze jest zastanowić się również nad kupnem kompletu używanego, a ewentualne drobne uszkodzenia naprawić. Aluminium jest miękkim materiałem, który łatwo ulega skrzywieniom. Naprawa felgi aluminiowej pozornie wydaje się prosta. Najczęściej robi się to przez podgrzanie miejsca, które trzeba wyprostować do takiej temperatury, aby masa stała się plastyczna i można jej było przywrócić pierwotny kształt. Brzmi niezbyt skomplikowanie, ale wszystko zależy od doświadczenia osoby, która tym się zajmuje. Stal jest bardzo twardym materiałem. Prostowanie felg stalowych jest dosyć trudnym zadaniem. Najłatwiej naprawić skrzywienia w obrębie rantów, bo te powstałe na bokach są znacznie trudniejsze do wyprostowania.

Inne naprawy

Nawet przy precyzyjnie wykonanym prostowaniu felg może dojść do jej pęknięcia. W tym wypadku należy ją dobrze pospawać a następnie pomalować. Po prostowaniu felgi stalowej ważne jest by wykonać również piaskowanie oraz lakierowanie. Zarówno w przypadku obręczy aluminiowych jak i stalowych ważne jest by dbać o ich regularną naprawę.

Gdzie przeprowadzić prostowanie felg w Poznaniu?

Wybierając zakład wulkanizacyjny w którym chcemy wykonać prostowanie felg zarówno stalowych jak i aluminiowych lub inną naprawę obręczy, kierujmy się przede wszystkim renomą zakładu. W okolicach Poznania polecamy zakład wulkanizacyjny PROserwis trudniący się naprawami, renowacją i sprzedażą felg. Wybór teo lub podobnego serwisu oszczędzi nam ryzyka kosztów naprawy niechlujstwa i pozwoli cieszyć się w pełni sprawnymi felgami.

Dodaj komentarz