Mono look i All look – pomysły na stylizacje

Stylizacje w jednym stylu i w jednym kolorze są obecnie mega trendem. Najważniejsze w nich to zachować ten sam fason i krój w każdej części ubrania tak samo jak i wybór odpowiednich dodatków, które pasowałyby w każdym calu do każdej stylizacji. Do większości stylizacji z niżej wymienionych pasować będą szpilki.

Monochrome look

Monochromatyczna stylizacja to nic innego jak wybór odpowiedniego koloru. Np. Twojego ulubionego i postarania się dopasować ten konkretny kolor pod każdy element kreacji. Moją propozycją jest wybór wszystkich części ubrania w najmodniejszych kolorach tego sezonu. Są to kolory takie jak: cytrynowy żółty, limetkowy zielony, ostra czerwień, marynistyczny niebieski (ciemnoniebieski zwany również navy blue), błękitny lub pudrowy róż. Najbardziej modny wśród wszystkich wymienionych jest jednak ultrafiolet. Warto jednak zaznaczyć, że ten odcień fioletu jest bardzo ciężki do znalezienia w lokalnych sklepach, tak samo w sieciówkach, a nawet w sklepach on-line w jakiejkolwiek części ubrania. Takim samym problemem może stanowić wybór limetkowej zieleni, która zwykle występuje w sklepach jako solidny kolor podkreślający kolor bazowy w ubraniu. Limetkowy, tak samo jak i cytrynowa żółć, występuje też częściej w akcesoriach i dodatkach (torebki, biżuteria, buty na obcasie i szpilki).

Najważniejsze reguły w monochrome look

Pamiętaj o najważniejszej zasadzie monochrome look – odcień wybranego koloru w każdej części ubrania ma być dokładnie taki sam. Oznacza to, że błękit jaki mogłaś wybrać jako Twój kolor do zbudowania stylizacji monochromatycznej, może się nieco różnić odcieniem z każdym z części ubioru. Staraj się unikać takiej rażącej różnicy w odcieniach ubrań, ponieważ najłatwiej ten dysonans wykryć przy wykonanych zdjęciach w świetle dziennym.

All white look

Jest to zbudowanie wizerunku używając jedynie koloru białego. Pamiętaj by sprawdzić czy biel jaką wybrałaś jest w odcieniu śnieżnej bieli (jaskrawej przy świetle słonecznym) czy raczej w złamanej bieli. Jeśli nieumyślnie połączysz te dwa odcienie z sobą, cały all white look może najzwyczajniej “niewypalić”.

All black look

Kolor absolutny, czyli czerń, także może być zwodniczy. Ma on kilka odcieni i warto sprawdzić różne odcienie czerni najlepiej w świetle słonecznym. Warto także pamiętać o tym by dobrać odpowiedni materiał w każdym elemencie ubioru.

Dodaj komentarz