Jakie ubrania wybrać w zależności od rodzaju treningu?

Trening siłowy, pozwalający na wyizolowanie określonej partii mięśni jest doskonałym uzupełnieniem treningu sportowca, nawet skoncentrowanego na zdecydowanie bardziej ogólnej dyscyplinie sportowej takiej jak piłka nożna czy też bieganie. Poza tym trening na siłowni może być sam w sobie doskonałym sposobem na poprawę swojej sylwetki oraz ogólnie kondycji. Oczywiście, aby taki trening sprawiał nam pełna przyjemność należy także zadbać o odpowiedni strój

Na początek należy zwrócić uwagę na to, że na w takich miejscach jak siłownia wykonywać będziemy wiele, dosyć mocno zróżnicowanych ćwiczeń, rzecz jasna nie tylko typowo siłowych ale także i wydolnościowych jak chociażby bieg na ruchomej bieżni czy jazda na rowerze stacjonarnym. Z tego powodu odzież na fitness musi być przede wszystkim wygodna, ale też nie może być przesadnie luźna. Na pewno nie ma potrzeby stosowania bardzo dopasowanych koszulek, ale nadal warto sięgnąć po nowoczesne materiały, które po pierwsze będą lekkie, a po drugie pomogą w odprowadzeniu nadmiaru wilgoci. Przyda się to nawet w klimatyzowanych pomieszczeniach w których przyjdzie nam trenować. Dobrze też, żeby odzież fitness była dopasowana do rodzaju treningu.

Zdecydowanie inaczej nasz organizm zareaguje na szybki trening wykonywany z małym obciążeniem ale dużą intensywnością, niż na typowy trening siłowy. W każdym przypadku ogromne znaczenie mają dobrze dobrane buty treningowe. Tutaj należy pamiętać, że po pierwsze buty, które chcemy założyć na taki trening powinny zapewniać jak najlepszą stabilizację stopy. Bez tego narażamy się na ryzyko kontuzji, zwłaszcza w przypadku ćwiczeń wykonywanych z obciążeniem. Ważna jest także wytrzymałość którą buty treningowe muszą zapewniać. O wiele mniejsze znaczenie będzie miała izolacja termiczna czy nawet amortyzacja, bowiem ćwiczenia wykonywane będą w zamkniętym pomieszczeniu. Ważne jest natomiast to, żeby buty były wygodne. Całkiem dobrym wyborem mogą być tutaj typowe uniwersalne buty sportowe, które sprawdzą się zarówno przy ćwiczeniach wytrzymałościowych jak i treningu wykonywanym już z obciążeniem.

Dodaj komentarz