Monitorowanie floty pojazdów

Możliwość nadzorowania pracy kierowców jest jedną z ważniejszych rzeczy z punktu widzenia właścicieli takiej firmy. Dzięki temu są w stanie dokładnie zobaczyć jaką pracę udało się im wykonać oraz czy nie potrzebują dodatkowych zleceń. Niestety nie zawsze pracodawca ma taką możliwość. istnieją takie branże, w których takie rzeczy są niemożliwe. Tak jest w przypadku transportu – nie ma możliwości nadzorowania pracowników, którzy znajdują się wieleset kilometrów do siedziby takiej firmy. W tym czasie mogą oni robić tak naprawdę co chcą, a właściciel nie będzie miał o tym pojęcia. Może wpływać to negatywnie na wizerunek firmy, jak również na wydatki. Jeżeli ktoś w czasie pracy załatwia osobiste sprawy i używa do tego służbowego pojazdu to nie jest normalne. Nie dość, że zlecenie będzie wykonane w dłuższym czasie to zostanie zużyte jeszcze dodatkowe paliwo, które mogło zostać zaoszczędzone. Jest to więc sytuacja niekorzystna, o której warto jest pamiętać, bo może doprowadzić do uszczuplenia budżetu przedsiębiorstwa. Na szczęści powstały systemy, które pozwalają na monitorowanie floty samochodowej.

Monitoring pojazdów

Są to tzw. systemy monitoringu pojazdów i pozwalają one między innymi na określenie pozycji takiego samochodu za pomocą nawigacji GPS. Odczytywanie pozycji następuje w sposób rzeczywisty. Co to oznacza? Będziemy mogli zobaczyć wszystko na bieżąco i sprawdzić, gdzie znajduje się każdy z należących do właściciela firmy pojazdów. Jeżeli ktoś zboczy z trasy i będzie to nieuzasadnione to możliwe stanie się wykrycie takich problemów i podjęcie działań zaradczych. Oprócz tego stosuje się inne rodzaje monitoringu. Często spotykane są te, które związane są z poziomem paliwa. Dzięki temu możliwe jest dokładne i precyzyjne określenie tego, który z kierowców zużywa najwięcej paliwa. Dzięki temu będziemy mogli zorganizować szkolenia o eco drivingu i zmniejszyć koszty związane z zakupem paliwa. Jest to rozwiązanie naprawdę ważne, z którego dobrze jest skorzystać jeżeli uważamy, że tracimy zbyt wiele paliwa względem specyfikacji technicznej silnika. Dla normalnych osób strata dziesiątek części paliwa nie jest wielkim problemem, ale dla firmy transportowej to ogromne koszty w skali miesiąca czy też roku.

Bezpieczeństwo

Takie rozwiązania są bardzo użyteczne, bo są w stanie zapewnić naprawdę ogrom możliwości, które normalnie są niedostępne. Pozawala to również wpłynąć w dużym zakresie na poprawę bezpieczeństwa. Samochody, które są przez cały czas monitorowane są właściwie wolne od zagrożenia kradzieży. Żadna osoba, która jest tego świadoma nie zdecyduje się na jej kradzież, bo nie dość, że taki fakt zostanie odnotowany natychmiast to jeszcze ochrona lub policja będzie znała dokładną pozycję i bez żadnych problemów możliwe stanie się znalezienie takiego samochodu. Jest to rzecz naprawdę ważna i chociażby dla tej funkcjonalności warto jest się zdecydować na takie rozwiązania. Nie są one drogie, a oszczędności, które w ten sposób uda się nam pozyskać będą tym większe, im wcześniej zdecydujemy się na ich wdrożenie.

Dodaj komentarz