Moda w latach 80

Moda w latach 80

Moda lat 80 była bardzo różnorodna i kolorowa.
W obecnych stylizacjach coraz częściej można się spotkać z powrotami do mody lat 80. Warto więc lepiej poznać trendy, jakie panowały w tamtej epoce.

W codziennych stylizacjach pojawiały się wygodne i sportowe elementy tj. przetarte lub dziurowe dżinsy, szerokie bluzy czy męskie koszule noszone przez kobiety. Obowiązkowym elementem codziennej stylizacji były również Conversy oraz Ray-bany w różnorodnych kolorach.

Wśród wyjściowych ubrań pojawiały się elementy w jaskrawych kolorach. Dominowały migotliwe tkaniny i cekiny. Bardzo często noszono kolorowe legginsy. Kobiety chętnie wybierały również motywy zwierzęce, takie jak cętki czy tygrysie paski. Noszono bardzo dopasowane spódnice lub spódnice w stylu rock’n’rollu.

Uzupełnieniem każdej stylizacji stała się biżuteria, którą nosiło się na potęgę. Zakładano naszyjniki, kolczyki, bransoletki, bardzo duże opaski i kokardy oraz rękawiczki bez palców. Często pojawiały się krzyże i ćwieki.

Moda disco

W modzie lat 80 ważne miejsce zajmowała moda w stylu disco. Jej inspiracją był zupełnie nowy, jak na tamte czasy, nurt muzyki oraz subkultury. Moda w stylu disco to głównie spodnie rurki, legginsy, bardzo krótkie spódniczki mini oraz bluzki tzw. motylki inspirowane strojami do aerobiku.

Obowiązkowym elementem każdej wyjściowej stylizacji była błyszcząca, odważna i najczęściej plastikowa biżuteria w bijących po oczach kolorach. Noszono lakierowane szpilki, kolorowe trampki czy srebrne adidasy.
Kobiety bardzo chętnie zakładały również skórzane ubrania oraz odzież połyskującą w świetle dyskotekowych reflektorów.

W latach 80 noszono dżinsy z wysokim stanem i wąskimi nogawkami.

Ikony stylu lat 80

Ikonami stylu lat 80 była głównie Madonna. Symbolem mody tamtej epoki stała się także Cherr, Księżna Diana, Michael Jackson oraz Freddy Mercury.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.