Moda w latach 80

Moda w latach 80

Moda lat 80 była bardzo różnorodna i kolorowa.
W obecnych stylizacjach coraz częściej można się spotkać z powrotami do mody lat 80. Warto więc lepiej poznać trendy, jakie panowały w tamtej epoce.

W codziennych stylizacjach pojawiały się wygodne i sportowe elementy tj. przetarte lub dziurowe dżinsy, szerokie bluzy czy męskie koszule noszone przez kobiety. Obowiązkowym elementem codziennej stylizacji były również Conversy oraz Ray-bany w różnorodnych kolorach.

Wśród wyjściowych ubrań pojawiały się elementy w jaskrawych kolorach. Dominowały migotliwe tkaniny i cekiny. Bardzo często noszono kolorowe legginsy. Kobiety chętnie wybierały również motywy zwierzęce, takie jak cętki czy tygrysie paski. Noszono bardzo dopasowane spódnice lub spódnice w stylu rock’n’rollu.

Uzupełnieniem każdej stylizacji stała się biżuteria, którą nosiło się na potęgę. Zakładano naszyjniki, kolczyki, bransoletki, bardzo duże opaski i kokardy oraz rękawiczki bez palców. Często pojawiały się krzyże i ćwieki.

Moda disco

W modzie lat 80 ważne miejsce zajmowała moda w stylu disco. Jej inspiracją był zupełnie nowy, jak na tamte czasy, nurt muzyki oraz subkultury. Moda w stylu disco to głównie spodnie rurki, legginsy, bardzo krótkie spódniczki mini oraz bluzki tzw. motylki inspirowane strojami do aerobiku.

Obowiązkowym elementem każdej wyjściowej stylizacji była błyszcząca, odważna i najczęściej plastikowa biżuteria w bijących po oczach kolorach. Noszono lakierowane szpilki, kolorowe trampki czy srebrne adidasy.
Kobiety bardzo chętnie zakładały również skórzane ubrania oraz odzież połyskującą w świetle dyskotekowych reflektorów.

W latach 80 noszono dżinsy z wysokim stanem i wąskimi nogawkami.

Ikony stylu lat 80

Ikonami stylu lat 80 była głównie Madonna. Symbolem mody tamtej epoki stała się także Cherr, Księżna Diana, Michael Jackson oraz Freddy Mercury.

Dodaj komentarz