Bezpieczeństwo dziecka to najważniejsza sprawa

Bezpieczeństwo dziecka jest sprawą najważniejszą dla każdego rodzica. W każdej codziennej czynności zwraca się uwagę, aby dziecku nie stała się krzywda. Wszelkiego rodzaju zabezpieczenia są szczególnie ważne podczas różnych zabaw i uprawiania sportu.

Jednym z dość urazowych sportów – głównie wśród małych dzieci na początku nauki, jest jazda na rowerze. Każdy rowerzysta ten mały i duży powinien znać i przestrzegać kilku podstawowych zasad dotyczących bezpieczeństwa. Jedną z takich zasad jest noszenie kasku podczas jazdy na rowerze.

Dość często jeżdżę na rowerze (ostatnio więcej po drogach z racji braku ścieżek rowerowych na mojej wsi) i widzę jak wielu rowerzystów nie używa kasków. Często też małe dzieci jeżdżące po osiedlu na swoich pierwszych rowerkach nie mają zabezpieczonych główek.

Dzieci często buntują się i nie chcą nosić kasków. Te starsze mówią, że to “wieś” i “obciach” taki zwykły kask. Ale co by było jakby ten kask nie był taki zwykły, a jedyny w swoim rodzaju, wyjątkowy i taki jakiego nikt nie ma na podwórku?

Jeżeli uważacie, że jest to jakieś rozwiązanie to mam dla Was dobrą wiadomość – Twoje dziecko może mieć taki kask. W każdym większym sklepie internetowym znajdziecie mnóstwo wzorów wyjątkowych i niepowtarzalnych polarowych nakładek na kask. Są tam zwierzaki, księżniczki, czy też diabelskie różki.

Myślę, że każdy mały rozrabiaka chciałby mieć kask z płetwą rekina i móc “siać postrach” wśród kolegów. Natomiast małe księżniczki nawet jadąc na rowerze powinny mieć koronę na głowie.

Dodaj komentarz