Jak dobrać kolczyki?

Jak dobrać kolczyki?

Biżuteria może stanowić niebanalne (i dodające mnóstwa uroku!) dopełnienie naszego wizerunku. Kolczyki noszone w płatkach uszu bez wątpienia są jedną z najstarszych znanych ludzkości form ozdabiania ciała. Ich ogólna dostępność oraz niemal nieograniczone możliwości wyboru, nasuwają pytanie – czy zakup jakiegokolwiek ich rodzaju będzie właściwą decyzją?

Jak odpowiednio dobrać kolczyki?

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na właściwe dopasowanie formy kolczyków do kształtu twarzy. Jeżeli ma ona wygląd owalny, trafnym wyborem będzie biżuteria inspirowana innym kształtem geometrycznym – trójkątem bądź kwadratem. Może to pomóc wyeksponować rysy (a także nieco je zaostrzyć, co sprawi, że staną się zdecydowanie bardziej wyraziste). W tym przypadku przywiązywanie większej wagi do rozmiaru kolczyków absolutnie nie jest konieczne – efekt uzyskiwany jest dzięki ,,ostrym” krawędziom biżuterii. Długość ozdób ma natomiast duże znaczenie w przypadku twarzy trójkątnej – zaleca się noszenie krótkich kolczyków (w celu uniknięcia niepotrzebnego efektu dodatkowego wysmuklenia). Ozdoby mające kształt kulisty są z kolei polecane osobom o twarzy kwadratowej (pozwalają osiągnąć efekt złagodzenia rysów), a twarz okrągła zdecydowanie będzie prezentowała się dobrze w towarzystwie kolczyków o nieco większej długości (dzięki nim możliwe jest lekkie wyostrzenie naturalnie pełnych rysów).

Należy zaznaczyć, że powyższe informacje powinny być odbierane wyłącznie jako pewien rodzaj sugestii – jeżeli w danej biżuterii czujemy się dobrze, to warto zdecydować się na jej zakup (nawet jeżeli nie zgadza się to z zamieszczonymi wyżej wytycznymi).

Częsty problem stanowi dopasowanie kolczyków do różnego rodzaju kreacji wieczorowych. Bez wątpienia kolczyki o większym rozmiarze, a także te nieco bardziej bogato zdobione, będą stanowiły idealne dopełnienie eleganckiego ubioru, ponieważ dobrze podkreślą jego wyjściowy charakter. Warto pamiętać, że decydując się na wybór efektownych kolczyków można jednocześnie ograniczyć do minimum inne elementy biżuterii (bądź też pozwolić sobie na całkowite z nich zrezygnowanie). Sukienki o wyjściowym charakterze dobrze jest podkreślić kolczykami zawierającymi maksymalnie dużą ilość wszelakich elementów błyszczących (oczywiście nie należy owego ,,błysku” forsować przesadnie, ponieważ stwarzałoby to niebezpieczeństwo otarcia się o kicz). Na specjalne okazje zazwyczaj poleca się również zakładanie srebrnej biżuterii, ponieważ stanowi efektowne dopełnienie sukien o różnych krojach i barwach.

Dodaj komentarz