Lato – weselny czas

Już niedługo rozpocznie się kalendarzowe lato, a wraz z nim weselny szał, bo żadna pora roku nie może się pochwalić tak dużą ilością organizowanych wesel, jak właśnie lato.

W tym okresie nie przeszkadza także fakt, że jeden z miesięcy nie ma w swojej nazwie litery r, a przesądne pary zwykle zwracają na to uwagę. Czerwiec, lipiec, sierpień oraz wrzesień to wspaniałe miesiące pod względem pogody, dlatego nie dziw fakt, że każdy chce zorganizować swoje wesele właśnie w tych miesiącach.

W tym czasie, gdy pogoda dopisuje nawet nie trzeba za bardzo się męczyć z przygotowaniem odpowiedniego wystroju na sali weselnej, bo bogactwo owoców i świeżych kwiatów doskonale ozdobią każdy stół. A jeśli już pojawiają się dekoracje to najczęściej w ciepłych barwach żółci, pomarańczy, czy zieleni. Jaka jest symbolika tych barw? O tym przeczytają Państwo w tym artykule.

Dlaczego jeszcze uwielbiamy organizować wesela latem? Pewnie dlatego, że zdecydowanie lepiej wówczas można wykorzystać teren przed salą weselną i to bez względu na to, czy goście będą wychodzić na papierosa przed budynek czy po to, by zaczerpnąć świeżego powietrza. Rodzice natomiast chętniej pozwalają dzieciom bawić się przed budynkiem, gdy za oknami jest ładna pogoda. Przy dużym nasłonecznieniu także zdjęcia wychodzą pięknie i nie trzeba się zbyt długo ustawiać w plenerze by osiągnąć zadowalający efekt. Same plusy.

Latem wiele par decyduje się na organizację wesela gdzieś nad wodą by dodatkowo wykorzystać i czas i zasoby ośrodka/pensjonatu. Zdjęcia na tle wody czy na łódkach będą stanowiły wspaniałą pamiątkę. Rodzina także będzie zadowolona z pobytu w tak urokliwym miejscu i z pewnością pokusi się o pobyt o jeden dzień dłużej niż szybko uciekać do domu.

Dodaj komentarz