Życie jest sztuką wybierania

Życie jest sztuką wybierania

Życie to sztuka wybierania. Słyszałeś to? Mi powtarzali to wiele razy. Rodzice, znajomi, w końcu sam zacząłem to sobie mówić. I te cztery słowa zawierają wiele prawdy.

Ciągle musimy wybierać. Od najmłodszych lat. Ten kto mądrzej wybiera, ten ma lepsze efekty. Jednak co zrobić, gdy wydaje nam się, że podejmujemy dobrą decyzję, a w ostatecznym rachunku okazuje się ona zła? Nic. Podjętą decyzję można zmienić, dokonanego czynu już nie. Wszedłeś na tą stronę. Czytasz te słowa. Możesz przestać w każdej chwili. Jednak nie zmienisz faktu, że zacząłeś.

Jedna decyzja może zmienić całe życie. Z równie ogromną łatwością może je zakończyć. Jedna malutka decyzja, tutaj wkraczamy w mówienie o Efekcie motyla, o którym wkrótce coś więcej może napiszę.

Wizje przyszłości

Magiczny guzik do poprawiania decyzji? Niekoniecznie – za ich pomocą można poprawić swoje decyzje, oraz je pogorszyć. Wszystko zależy od tego jakie wizje przyszłości stworzysz i w jaki sposób to zrobisz.

Tworząc wizje przyszłości w żaden magiczny sposób nie zyskujesz zdolności podejmowania lepszych decyzji. Po prostu zdobywasz motywację, by podążać w kierunku, którego pragniesz, a iść z dala od kierunku, w którym nie chcesz być. A potrzebujesz tej motywacji, by podejmować dobre decyzje.

2 wizje twojej przyszłości

Na początek wystarczą Ci dwie wizje przyszłości. Pierwsza z osiągniętym celem, druga bez tego celu. Co w nich opisywać?

Wizja osiągniętego celu – jak twoje życie się poprawi. Jak się czujesz z osiągniętym celem. Jak on wpływa na inne obszary twojego życia (zarabianie przez internet może dać Ci więcej czasu, rozwój duchowy i wpłynąć na masę innych obszarów). Jak on wpłynie na twoje wartości życiowe. Ogólnie jak zmieni się Twoje życie gdy osiągniesz ten cel.
Wizja życia bez celu – co się stanie gdy go nie osiągniesz. Co tracisz? Co z obecnego życia tracisz? Co zmienia się na gorsze? Jak się z tym czujesz?

Więcej o tym jak stworzyć wizję przeczytasz we wpisie o zdobyciu motywacji do działania, dzięki dwóm wizjom przyszłości.

Obie te wizje są ważne. Wiele osób podążając za wskazówkami od trenerów prawa przyciągania robi tylko „pozytywne wizje przyszłości”. One są istotne. Jednak, jeżeli nic nie stracisz gdy nie osiągniesz celu, to wielkiej motywacji nie obudzisz. Dzieje się tak, bo wiele osób wiedzie raczej dobre życie. Oczywiście mogłoby być lepiej, jednak w obecnym stanie da się komfortowo żyć.

Dlatego musisz widzieć jak bez osiągnięcia tego celu Twoje życie staje się nieznośne. Wtedy zdobędziesz dużo większą determinację. Łatwiej będzie Ci przestać tracić czas na pożeracze czasu. Zamiast tego zaczniesz wykorzystywać czas produktywnie.

Czy to się stanie tak od razu? Nie, w większości przypadków nie. Jednak wizje przyszłości pomogą Ci w wytrwaniu. Wykorzystasz je w trudnych chwilach, lub przy podejmowaniu decyzji. Na początku będziesz je sobie przypominał, z czasem świetnie je zapamiętasz. A gdy po ich zrobieniu wahasz się co zrobić, zadaj sobie jedno pytanie – czy decyzja, którą chce podjąć zbliża mnie do wizji?

Dodaj komentarz