Kwas hialuronowy – przyjaciel każdej kobiety

Kwas hialuronowy – przyjaciel każdej kobiety

Proces starzenia sprawia, że wszystkie warstwy skóry stają się zwiotczałe i cienkie. Przyczyną takiego stanu rzeczy są niedobory kwasu hialuronowego i kolagenu, który wytwarzany jest przez skórę. Efektem jest zanikanie naturalnej podściółki tłuszczowej i zapadanie się pewnych rejonów twarzy. Jest to szczególnie widoczne w jej środkowej części, w której tworzą się bruzdy nosowo-wargowe. Istnieją jednak sposoby na poprawę stanu skóry, a jednym z najskuteczniejszych jest wypełnienie bruzd nosowo wargowych kwasem hialuronowym.

Jakie funkcje pełni kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy jest wytwarzany przez skórę i stanowi jej nieodłączny element. Wpływa on na jej stan i sprawia, że jest odpowiednio naprężona i gładka. Niestety z wiekiem wytwarzanie kwasu hialuronowego jest coraz mniejsze. W wyniku tego zmniejsza się wytwarzanie kolagenu i następuje zanikanie naturalnej podściółki tłuszczowej. Skóra staje się cienka i wiotka, a do tego słabo nawilżona. Szybko poddaje się ona działaniu grawitacji, czego efektem są zmarszczki.

W początkowym etapie tworzenia się zmarszczek można stosować preparaty zawierające kwas hialuronowy. W sprzedaży są różnego rodzaju kremy, które przy długotrwałym stosowaniu mogą przynieść dobre efekty. Jednak po jakimś czasie ich skuteczność okazuje się niewystarczająca i wtedy właśnie warto zdecydować się na wypełnienie bruzd nosowo wargowych kwasem hialuronowym.

Jak wygląda wypełnienie bruzd nosowo wargowych?

Przed zabiegiem wykonywane jest znieczulenie za pomocą specjalnego kremu lub preparatu znieczulającego stosowanego przez dentystów. Zabieg wypełnienia bruzd nosowo wargowych polega na wstrzykiwaniu w skórę preparatu kwasu hialuronowego. Wstrzyknięcia są wykonywane za pomocą igły lub kaniuli. Najczęściej podawanej jest od 0,5ml do 1,5ml preparatu do każdej bruzdy nosowo wargowej. Po iniekcji lekarze rozmasowuje preparat w skórze i odpowiednio go układa.

Jakie efekty daje wypełnienie bruzd nosowo wargowych?

Po zabiegu od razu widoczne jest spłycenie bruzdy nosowo wargowej oraz cienia, który tworzony jest przez fałd nosowo wargowy. Dzięki wygładzeniu twarz jest optycznie odmłodzona i ma wypoczęty wygląd. Pełny efekt widoczny jest dopiero po kilku tygodniach od zabiegu. W tym czasie kwas hialuronowy zwiększa swoją objętość i wypełnia bruzdy. Skóra ulega stopniowemu zagęszczeniu i ujędrnieniu, w wyniku czego wygląda znacznie młodziej. W przypadku osób starszych i mających mocno widoczne bruzdy konieczne bywa powtórzenie zabiegu.

Efekty wypełnienia bruzd nosowo wargowych są widoczne przez 6-12 miesięcy. Decyduje o tym zarówno wiek pacjenta, jak i rodzaj preparatu, tryb życia czy ogólna kondycja. Zabieg można oczywiście powtórzyć. Wówczas potrzebne są mniejsze ilości preparatu, ponieważ w skórze znajduje się większa ilość kolagenu, który powstał po terapii. Kolejne zabiegi mają na celu podtrzymanie efektu. Po zabiegu zaleca się stosowanie kremu kojącego, a następnie kremu z wysokim filtrem, który przedłuża efekty terapii. Warto pamiętać, że palenie papierosów negatywnie wpływa na stan skóry po zabiegu.

Dodaj komentarz