Koszule wizytowe Modini – jak kupić męską koszulę?

Każdy mężczyzna powinien mieć w swojej szafie dobrze dobraną koszulę wizytową. To idealne dopełnienie eleganckiej stylizacji na ważne okazje. Koszule wizytowe Modini doskonale prezentują się z garniturem lub marynarką i eleganckimi spodniami. Zobacz jak kupić męską koszulę, aby była dopasowana i posłużyła Ci przez długi czas.

Rozmiar koszuli

Kupując koszulę wizytową, należy zwrócić uwagę na dwa rozmiary – kołnierzyka i samej koszuli. Rozmiar kołnierzyka musi być dopasowany w taki sposób, aby przylegał on do szyi, ale jednocześnie można było włożyć pomiędzy materiał a szyję palec. Za ciasny kołnierzyk będzie powodować dyskomfort i ciężko będzie go zapiąć. Z kolei za duży rozmiar kołnierzyka będzie wyglądał po prostu źle i sprawiał wrażenie, że koszula jest niedopasowana.

Rozmiar koszuli należy dopasować do wzrostu, każdy sklep posiada inną rozmiarówkę, dlatego warto przymierzyć koszulę osobiście. Elegancka koszula wizytowa powinna być na tyle długa, że można ją swobodnie włożyć w spodnie i nie wyjdzie ona po kilku ruchach. Oprócz tego koszula powinna leżeć blisko ciała, ale nie na tyle, żeby krępowała ona ruchy. Kupując koszulę w sklepie stacjonarnym, możesz liczyć na radę sprzedawcy, który pomoże Ci dopasować idealną koszulę.

Fason koszuli

Kolejną kwestią podczas zakupu koszuli jest dopasowanie fasonu do sylwetki. Do wyboru masz klasyczne koszule, koszule regular fit i slim fit. Koszule regular fit nie mają wcięcia w talii w przeciwieństwie do koszul slim fit, które takowe wcięcie posiadają. Fason regular i klasyczny będzie pasował mężczyznom, którzy mają standardową budowę ciała lub są masywni. Koszula slim fit to rozwiązanie dla szczupłych i atletycznych sylwetek. Podkreśla ona figurę i jest dedykowana panom, którzy chcą podkreślić brzuch i tors.

Materiał koszuli

Jak kupić męską koszulę, aby posłużyła nam ona przez wiele lat? Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na materiał, z którego jest ona wykonana. Oczywiście jednym z lepszych materiałów jest bawełna, która dobrze sprawdzi się zarówno latem, jak i zimą. Koszule z domieszką poliestru mniej się gniotą, jednak trzeba pamiętać, że poliester jest sztucznym i nieprzepuszczającym powietrza materiałem. Sztuczne materiały powodują nadmierne pocenie, co może sprawiać dyskomfort. Wysokiej jakości koszule są wykonane z dobrej gatunkowo bawełny, która nie odkształca się i nie traci koloru. Dzięki temu koszula posłuży Ci przez dłuższy czas, a nie tylko przez sezon czy dwa. Inwestując w dobrą koszulę, tak naprawdę oszczędzasz pieniądze, ponieważ nie musisz co chwile kupować nowych ubrań.

Dodaj komentarz