Zwijadła do węży paliwowych

W każdym warsztacie samochodowym bardzo ważny jest ład i porządek, należy dbać o to aby wszystko było na swoim miejscu, tylko wtedy praca będzie łatwiejsza i zdecydowanie szybciej wszystko odnajdziemy. Niestety nie we wszystkich warsztatach samochodowych ład i porządek stawiany jest na pierwszym miejscu. Aby jednak tego dokonać warto zainwestować w kilka urządzeń które z pewnością pomogą nam utrzymać porządek w miejscu pracy i co więcej ułatwią nam ją, a przy tym również spowodują że komfort pracy będzie zdecydowanie lepszy gdyż każda rzecz będzie na swoim miejscu.

Zwijadła do węży paliwowych

Jednym z takich urządzeń jest zwijadło do węży które ułatwi nasza prace i zapewni większy komfort. Dzięki niej węże do paliwa będą zawsze na swoim miejscu i nie będą się plątały pod nogami, będą też dokładnie zwinięte dzięki czemu nie będą też narażone na uszkodzenia załamania i pęknięcia.

W sklepach możemy spotkać szeroki wybór zwijarek do węży paliwowych, pozwalają one na podniesienie komfortu w miejscu pracy, a przy tym również lepszą jej organizację, co więcej węże nie będą narażone tym samym na uszkodzenia. Zwijarki dostępne na rynku charakteryzują się dużą wytrzymałością a przy tym również wygodną konstrukcją pozwalającą na łatwe i bezproblemowe użycie.

Zwijarki do węży paliwowych możemy podzielić na te ręczne oraz automatyczne. Jednak bez względu na to wszystkie zwijacze są bezpieczne i łatwe w obsłudze. Nawijanie oraz odwijanie węża odbywa się ręcznie lub automatycznie poprzez zasilanie. Zwijak zbudowany jest z korpusu oraz napędu, a także z przepustu obrotowego. Korpus zwijarki może mieć układ cylindryczny, z jednostronnym lub dwustronnym mocowaniem oraz spiralny.

Zwijadło do węży – bezpieczny i łatwy w obsłudze

Większość zwijarek do węży jest wykonana z najwyższej klasy materiałów. Dzięki zastosowaniu w zwijarkach wysokiej jakości uszczelnień ryzyko przecieku jest ograniczone do minimum. Zwijarki są odporne na korozje oraz inne warunki atmosferyczne jest to zapewnione dzięki pokryciu korpusu zwijaka wysokiej klasy  powłoką ocynkowaną, z tworzywa sztucznego, z aluminium bądź też ze stali nierdzewnej. Łożyska są dożywotnio smarowane co zapewnia bardzo długa trwałość urządzenia. Sprężyny w zwijarce ułożone są w sposób spiralny.

Zwijaki do węży z napędem sprężynowym mogą być stosowane do pracy nawet na długości 60m. Na dłuższych odcinkach stosuje się bębny z napędem silnikowym. Tego typu zwijarki do paliwa znajdują zastosowanie nie tylko jako węże do paliwa, ale również w wielu obszarach przemysłu.

Dodaj komentarz