Konkursy internetowe – jak wygrać? 3 kroki

Konkursy internetowe to prosta i wygodna forma walki o nagrody. Pomagają one rozwinąć talent, potwierdzić umiejętności, ocenić twórczość i zdolności innych ludzi, ale przede wszystkim: wygrać! Nie ma zwycięstwa bez udziału w konkursach, dlatego skorzystanie z udogodnień portali konkursowych, ułatwia poruszanie się na tym obszarze. Jak wygrać konkurs? Wystarczą 3 podstawowe kroki.

KROK 1 – REJESTRACJA NA WWW.E-KONKURSY.INFO

Rejestracja w serwisie e-konkursy.info nie jest wymagana, ale ułatwia sprawne poruszanie się po opublikowanych aktualnościach. Otwarta lista użytkowników jest też pomysłem integrującym i ułatwiającym komunikację. Aby podjąć rejestrację, wystarczy uzupełnić formularz kilkoma danymi i – opcjonalnie – wgrać personalizujący avatar.

KROK 2 – WYBÓR KONKURSU

Prężnie rozwijający się serwis e-konkursy.info udostępnia informacje o takich konkursach jak: konkursy fotograficzne, poetyckie, plastyczne, facebookowych czy smsowych. Konkursy internetowe cieszą się szczególną popularnością, ze względu na wygodę działania i szybki czas uzyskania nagród. Na stronie internetowej wyróżnione zostały konkursy z nagrodami gwarantowanymi. Udział nie wymaga szczególnego talentu czy zmysłu artystycznego, ale chęci i szczerego wypełnienia formularzy. Może to być propozycja krótkiego opisu swojego psa, a może po prostu podanie danych. Nagrody gwarantowane przyjmują między innymi postać kosmetyków, żywności i książek, zarówno w wersji papierowej, jak i elektronicznej. Ilość konkursów proponowanych przez różnego rodzaju ośrodki i przedsiębiorstwa jest bardzo duża, dlatego wybór nie musi się ograniczać.

KROK 3- UDZIAŁ I DROGA PO ZWYCIĘSTWO

Krok 3 jest oczywiście najważniejszy! Jeśli wybraliśmy konkurs odpowiadający naszym zainteresowaniom lub umiejętnościom, trzeba po prostu wziąć w nim udział. Nie sugerować się konkurencją czy zwątpieniem, ale dać sobie szansę i odpowiedzieć na wyzwanie. Konkursy internetowe i te, które wymagają pośrednictwa tradycyjnej poczty, wiążą się często z szeregiem pytań, na które odpowiedzi znajdują się w zakładce “FAQ”. Konsultacji, wsparcia i szczerej opinii innych ludzi można z kolei poszukiwać na stworzonym forum użytkowników. Jest to także okazja do dzielenia się doświadczeniem i poznania doświadczenia innych. Dużym ułatwieniem jest wgrana wyszukiwarka, w której za pomocą użycia słów kluczowych, można odnaleźć pożądane przez nas treści. To szczególnie ważne przy przeglądaniu konkursu, który przez przypadek zgubiliśmy lub pominęliśmy, ale do którego chcielibyśmy jednak wrócić.

Dodaj komentarz