Dla wielu osób istnieje tylko jeden, gotowy scenariusz na życie. Kończymy szkołę i idziemy do pracy: poniedziałek, ósma rano – zawieszamy nasze życie na kołku i zamieniamy się we wzorowych pracowników aż do piątku o 16. Jest to bez wątpienia spokojny i stabilny tryb życia, ale czy ekscytujący? Co gdyby okazało się, że można inaczej?
Radość z każdej wygranej
Wszyscy znamy uczucie ekscytacji kiedy uda nam się coś wygrać. Nawet, jeśli naszą jedyną wygraną była “Wielka Encyklopedia Ptaków” w podstawówce, na pewno pamiętamy poczucie bycia docenionym i wyróżnionych spośród innych konkursowiczów. Są wśród nas osoby wprost uzależnione od konkursowej adrenaliny, a z brania udziału w nich uczyniły one sposób na życie. Bo apetyt rośnie w miarę jedzenia… Istnieją strony internetowe, na przykład e-Konkursy.info, które zbierają i w przejrzysty sposób pokazują wszystkie aktualnie dostępne konkursy internetowe. Nagrody są przeróżne i ich wartość może znacząco przekroczyć wartość wygranych w podstawówce fantów. Często do wygrania są egzotyczne wycieczki, kosztowny sprzed elektroniczny, samochody. To nie żart! Nic więc dziwnego, że konkursy cieszą się tak dużym zainteresowaniem, a niektórzy zajmują się tym…zawodowo. Choć może wydać się to absurdem, wystarczy pomyśleć: już jedna “duża” nagroda w roku może przekroczyć wartość naszego rocznego wynagrodzenia…
Co zrobić aby wygrać
Zadania konkursowe są przeróżne, jednak wszystkie wymagają ogromnej kreatywności. Udział w większości zupełnie nic nie kosztuje, choć zdarza się (szczególnie w przypadku konkursów z cennymi nagrodami), że by wystartować należy zakupić produkt konkursowy. Jego wartość rzadko przekracza jednak kilka złotych, a korzyści mogą być ogromne. Do popularnych zadań konkursowych należy np. oryginalna odpowiedź na pytanie, zrobienie fotografii lub wymyślenie hasła reklamowego. “Zawodowi konkursowicze” każdego dnia, metodycznie przeglądają stronę z konkursami i biorą udział nawet w kilkunastu dziennie. Strategie są różnie: nie którzy celują w konkursy z nagrodami o niewielkiej wartości (mniejsza konkurencja), inni mają swoją niszę i wybiorą na przykład w konkursy fotograficzne, wiedząc, że tam mają największe szanse na powodzenie. Choć większość osób traktuje granie w konkursach jako hobby, niektórym idzie w nich tak dobrze, że zdecydowali się zrezygnować z pracy, by mieć więcej czasu na konkursy. Bez względu na to kim jesteś i co robisz, powinieneś spróbować! Konkursy są uzależniające – przyjemność z wygranej jest nieporównywalna z niczym innym!