Gdzie na weekend? Lublin!

Gdzie na weekend? Lublin!

Najciekawsze punkty na mapie Lublina

Miasto nad czterema rzekami, znane z produkcji samochodów ciężarowych w okresie PRL, rozłożone na terenie bajecznie uformowanym przez skały lessowe. Lublin, bo o nim mowa to piękne, położone nad rzeką Bystrzycą miasto we wschodniej Polsce. Jego otoczenie geograficzne sprawia, że jest miejscem szczególnym. Dolina rzeki Bystrzycy dzieli miasto na dwie części, które diametralnie się od siebie różnią. Lewobrzeżna część miasta z głębokimi wąwozami lessowymi, pagórkami i dolinami zdaje się być zupełnie niepasująca do spokojnej i stonowanej części miasta leżącej po przeciwnej stronie rzeki.

Oprócz geograficznej ciekawostki w Lublinie można zobaczyć również zabytki z różnych epok. Zdecydowanie najbardziej znana jest Brama Krakowska oraz zamek Lubelski, warto również zobaczyć Kaplicę świętej Trójcy z XIII-wiecznym donżonem. Spacer po starówce i Śródmieściu to możliwość przeniesienia się do epoki romanizmu, gotyku przez renesans, barok, klasycyzm, aż po modernizm. Wycieczka do Lublina to obowiązkowy punkt na liście każdego, kto interesuje się choć trochę historią sztuki i architektury. Dla amatorów mocnych wrażeń polecamy podziemną trasę turystyczną biegnącą pod Starym Miastem.

Turystów do miasta ściągają również odbywające się cyklicznie festiwale teatralne, plenerowe koncerty i happeningi. Na szczególną uwagę zasługują również słynne w całej Europie Jarmarki Jagiellońskie podczas których można posłuchać muzyki granej na żywo, zakupić regionalne przysmaki i zapoznać się z tradycyjnymi wyrobami rękodzielniczymi. Oprócz tego odbywają się tutaj rekonstrukcje turniejów rycerskich jakie miały miejsce na tym terenie w II połowie XV wieku.

Nocleg w Lublinie

Gdzie na weekend? Lublin!

Wybierając się do Lublina koniecznie trzeba zaplanować dłuższy pobyt. Bogata oferta hoteli, restauracji i pubów sprawia, że turyści w każdym wieku docenią odpoczynek w tym mieście. Na szczególną uwagę zasługuje Hotel Trzy Róże http://www.trzyroze.pl/, który oprócz standardowej oferty trzygwiazdkowej pozwala gościom w czasie pobytu korzystać z sauny, siłowni lub zagrać w bilard. Elegancka, urządzona w stonowanej kolorystyce i przytulnym klimacie restauracja serwuje gościom unikalne potrawy, które zadowolą nawet najbardziej wybredne podniebienia. Szef kuchni dba o najwyższej jakości składniki i zadowolenie swoich klientów.

Weekend w Lublinie to możliwość zwiedzenia znanych zabytków kulturowych, przeniesienia się w czasie do epok znanych z książek i opowiadań, ale również okazja do wypoczynku w nowoczesnym stylu korzystając z bogatej oferty pubów, restauracji i obiektów sportowych. Wycieczka do Lublina to propozycja dla całej rodziny.

Dodaj komentarz