Kiedy warto skorzystać z usług ślusarza?

Czy wiesz, że ślusarz jest najstarszym zawodem związanym z obróbką metalu? Praca ślusarza jest bardzo ważna i potrzebna. Co ciekawe, to nie tylko wymiana zamków i dorabianie kluczy, ale szereg różnych umiejętności. Zobacz kiedy warto skorzystać z usług ślusarza. 

Wymiana zamków 

Z usług ślusarza najczęściej korzystamy, kiedy potrzebujemy wymienić zamek. Zgubiliśmy klucze, zamek poważnie szwankował lub doświadczyliśmy włamania, a poczucie naszego bezpieczeństwa zostało zaburzone. Właśnie w takich przypadkach kierujemy się do specjalisty, jakim jest ślusarz. Fachowiec nie tylko wymieni nasz zamek, ale także pomoże wybrać najbezpieczniejsze mechanizmy i doradzi w kwestiach zabezpieczenia domu. 

Awaryjne otwieranie drzwi 

Każdemu z nas chociaż raz zdarzyło się zatrzasnąć klucze w mieszkaniu lub w samochodzie albo złamać kluczyk w zamku. To stresujące sytuacje, które zawsze zdarzają się znienacka i to zazwyczaj w najgorszych momentach. Złośliwość rzeczy  martwych. Nie ma co jednak panikować. Z opresji wyciągnie nas ślusarz i to ekspresowym tempie. Jeśli zatrzasnąłeś kluczyki w samochodzie/mieszkaniu lub w któryś z tych miejsc klucz się złamał, to nie staraj się rozwiązać sytuacji na własną rękę. Szarpanie może tylko pogorszyć sprawę. Tak samo próby otwarcia zamka ostrymi przedmiotami, mogą skończyć się jego uszkodzeniem. 

Wymiana zamka jest już droższą usługą niż awaryjne otwieranie drzwi. Jeśli więc mamy możliwość tego uniknąć, to dużo lepszym rozwiązaniem jest zadzwonienie na pogotowie zamkowe https://www.pogotowie-zamkowe-krakow.pl/

Dorabianie kluczy 

Do ślusarza kierujemy się także za każdym razem, kiedy potrzebujemy dorobić klucze. Zawsze warto jest mieć zapasowy komplet, zarówno kluczy do mieszkania, jak i do samochodu. Zapasowe klucze do mieszkania warto zostawić u zaufanych sąsiadów. Dzięki temu nawet jeśli zgubimy swoją parę lub zatrzaśniemy je w środku, to będziemy mogli bez problemu się dostać. 

Jak wybrać ślusarza? 

Pamiętaj, że nie każda osoba, która umie otworzyć drzwi bez klucza jest ślusarze. Prawdziwy fachowiec ma potwierdzone kwalifikacje egzaminem, zarówno teoretycznym, jak i praktycznym. Czy wiesz, że w świetle polskiego prawa narzędzi takich jak wytrych nie można posiadać bez uprawnienia? Trzeba mieć specjalne pozwolenie, które posiadają właśnie profesjonalni ślusarze. Profesjonalista będzie w stanie pokazać nam swoje uprawnienia, a praca końcowa będzie wykonana porządnie i trwale. Dobrego ślusarza można poznać także po pozytywnych opiniach. 

Dodaj komentarz