Kiedy możemy liczyć na darmowe holowanie?

Kiedy możemy liczyć na darmowe holowanie?

laweta Świecko

Każda kolizja czy wypadek na drodze wiąże się z ogromnym stresem, nawet jeśli nikomu nie stała się żadna krzywda. Niezależnie od tego, jak dobrze i ostrożnie jeździmy, szanse na to, że w którymś momencie przydarzy nam się stłuczka są duże. W końcu kontrolować możemy tylko swoje zachowanie – nie mamy wpływu na stan innych kierowców, nagłą awarię techniczną naszego auta czy złe warunki pogodowe. Może się zdarzyć, że po wypadku pojazd będzie już niezdolny do dalszego ruchu. Priorytetem jest wtedy usunięcie go z drogi, tak, aby nie przeszkadzał innym pojazdom i nie stwarzał zagrożenia. Pomoże nam wtedy laweta Świecko 24h https://www.laweta-swiecko.com.pl/, dostępna o każdej porze dnia i nocy. Nie będzie to jednak oczywiście usługa darmowa… a może jednak? Kto i kiedy może liczyć na to, że koszty holowania pokryje za niego ubezpieczyciel?

Kiedy za lawetę nie zapłacimy?

Wszystko zależy od tego, jakie mamy wykupione ubezpieczenie. Każdy bez wyjątku pojazd poruszający się po drodze musi mieć ważne ubezpieczenie OC, co pozwoli nam oszczędzić, jeśli to my będziemy ofiarami wypadku. Liczyć możemy wtedy na darmowe holowanie, więc warto mimo wszystko zadzwonić w pierwszej kolejności do naszego ubezpieczyciela. Trochę inaczej przedstawia się sytuacja w przypadku wypadków, które zaszły z naszej winy lub innych awarii czy problemów. Jeśli chcemy, aby laweta Świecko została nam dostarczona za darmo lub aby jej koszta zostały pokryte przez ubezpieczyciela, powinniśmy posiadać ważne nieobowiązkowe ubezpieczenie AC. Może się zdarzyć sytuacja, że w panice skorzystamy z pierwszej lepszej lawety lub ucierpimy w wypadku na tyle, że o wezwaniu lawety zdecyduje Policja. Może się wtedy zdarzyć, że nie będzie to tania laweta Świecko, a usługa zostanie wykonana po zawyżonej cenie. Nasz ubezpieczyciel może z tego tytułu zdecydować o jedynie częściowym pokryciu jej kosztów.

Ile kosztuje holowanie?

laweta Świecko

Jeśli jednak nie przysługuje nam darmowa laweta Świecko, nie jest to jeszcze powód do rozpaczy. Holowanie wcale nie jest tak kosztowną usługą, jak mogłoby się wydawać. Na terenie miasta może ona nas kosztować w rejonie 150 złotych, zaś poza miastem zależne jest to od ilości kilometrów, jakie będzie trzeba przejechać. Tak czy inaczej, nie musimy obawiać się, że z tego powodu zbankrutujemy.

Jak widać, w wielu przypadkach za holowanie nie zapłacimy, chociaż może to wymagać wcześniejszego wykupu polisy AC. Nawet jeśli nie będzie takiej możliwości, to ceny nie są bardzo wygórowane. Jeśli więc przydarzy nam się wypadek czy awaria, lepiej wezwać fachowców, niż próbować sobie radzić samemu.

Dodaj komentarz