Jak urządzić łazienkę – o tych rzeczach musisz pamiętać

Jak urządzić łazienkę – o tych rzeczach musisz pamiętać

Łazienka to jedno z najważniejszych pomieszczeń w całym domu. To właśnie tam przygotowujemy się rano do całego dnia, a wieczorem relaksujemy się po pracy. Bardzo ważne jest odpowiednie urządzenie tego pomieszczenia tak, aby było ono zarówno funkcjonalne, jak i pięknie zaaranżowane. Nie jest to takie proste, jak mogłoby się wydawać. Właśnie dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie mały poradnik jak urządzić łazienkę. Zobacz jak sprawić, aby to pomieszczenie było funkcjonalne i efektowne. 

3 rzeczy, o których musisz pamiętać urządzając swoją łazienkę

Odległości

Będąc na etapie wstawiania mebli i urządzeń sanitarnych do łazienki musisz pamiętać o odległościach. Odpowiednio zachowane pozwolą Ci na wygodne korzystanie z łazienki i wszystkich urządzeń, które się w niej znajdują. I tak dla przykładu dla sedesu trzeba wygospodarować co najmniej 80 x 85 cm, dla bidetu 70 x 100 cm a przed wanną powinniśmy mieć ok. 70 x 100 cm wolnej przestrzeni. Są to wymiary optymalne, jednak należy pamiętać, że łazienki mogą mieć różne wymiary i niekoniecznie trzeba trzymać się standardów. Pamiętaj też o zawieszeniu umywalki oraz lustra na odpowiedniej wysokości, tak aby każdy domownik z łatwością mógł korzystać z tych elementów. Odległości w łazience są bardzo ważne, dlatego należy je rozrysować na kartce jeszcze na etapie remontu łazienki. Dzięki temu będziesz mógł mniej więcej zaplanować układ pomieszczenia i sprawisz, że łazienka będzie maksymalnie funkcjonalna.

Ogrzewanie

Odpowiednie ogrzewanie w łazience to rzecz bardzo ważna. Jeśli dobierzemy je w odpowiedni sposób, to zapewnimy sobie i innym domownikom dostateczny komfort cieplny. Pamiętaj, że w łazience temperatura powinna być wyższa niż w pozostałych pomieszczeniach w domu. Najlepiej, jeśli będzie ona wynosiła 24 stopnie Celsjusz. Wybierając grzejnik do łazienki, kieruj się przede wszystkim jego mocą a dopiero później wyglądem. Producenci wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów. Dlatego bardzo szybko dostaniesz grzejnik o wystarczającej mocy i zadowalającym wyglądzie. Do łazienki doskonale sprawdzą się grzejniki drabinkowe. Nie tylko będą dogrzewać pomieszczenie podczas chłodnych miesięcy. Mogą też być elementem dekoracyjnym całego pomieszczenia, a także pełnić funkcję suszarki na ręczniki.

Prysznica vs wanna

Wśród domowników zapewne znajdziesz zarówno miłośników długich kąpieli w wannie, jak i tych, którzy bardziej wolą szybki prysznic. Jak rozwiązać ten problem i wybrać miejsce kąpieli, które będzie pasować każdemu? Niestety najczęściej to nie my mamy wpływ na to, czy w naszej łazience znajdzie się wanna, czy prysznic. Decyduje o tym metraż łazienki i to ile miejsca chcemy w niej zostawić. Wybierając wannę, gospodarujemy bardzo dużą część miejsca, co nie jest bez znaczenia w przypadku małometrażowych łazienek. Jeśli pomieszczenie jest duże, problem znika i tak naprawdę możemy wybrać albo wannę, albo prysznic. Dobrym pomysłem na zadowolenie wszystkich domowników będzie połączenie wanny z prysznicem. Jeśli masz wystarczająco miejsca w łazience, to polecamy właśnie taki wybór.

Mamy nadzieję, że nasz mały poradnik na temat tego, jak urządzić łazienkę okaże się przydatny i ułatwi Ci remont tego pomieszczenia.

Dodaj komentarz