Jakich kosmetyków warto używać w ciąży?

Jakich kosmetyków warto używać w ciąży?

W twojej łazience na pewno nie brakuje różnego rodzaju kosmetyków. Używasz ich przecież codziennie, bo każdego dnia starasz się dbać o swoje ciało, wiedząc dobrze o tym, że taka domowa pielęgnacja wyraźnie przełoży się na twój ogólny wygląd. Twoje ulubione preparaty mogą okazać się jednak niewystarczające, gdy tylko zajdziesz w ciążę. Jeżeli więc rzeczywiście właśnie jesteś na dobrej drodze do tego, by powiększyć swoją rodzinę, od razu powinnaś zmienić swoją pielęgnację i wprowadzić do niej odpowiednie kosmetyki dla ciężarnych. Z niektórych z nich będziesz korzystać dosłownie codziennie. Oto lista absolutnych niezbędników, które każdej przyszłej mamie pomogą zadbać o jej wygląd.

Kosmetyki antycellulitowe i preparaty przeciw rozstępom
Tych kosmetyków powinnaś zacząć używać już teraz, dosłownie od chwili, w której tylko dowiedziałaś się, że naprawdę jesteś w ciąży. Twoja skóra teraz ma zupełnie inne potrzeby niż wcześniej. Wskutek ciąży będzie powoli się rozciągać, czego podstawowym skutkiem ubocznym są właśnie rozstępy, pojawiające się już w pierwszych tygodniach drugiego trymestru. Niektóre kobiety mają do nich większe skłonności, inne mniejsze. Natury nie zmienisz, ale niezależnie od swojej fizjonomii rozstępom jesteś w stanie zapobiegać. Wybieraj po prostu kosmetyki dla kobiet w ciąży zdolne do ujędrniania skóry. Powinny to być preparaty zawierające m.in. ekstrakt z wąkrotki azjatyckiej albo witaminę E. Skórę możesz też smarować różnymi olejkami roślinnymi. Olejek ze słodkich migdałów zadziała nie tylko antyrozstępowo, ale też i antycellulitowo.

Filtry UV do twarzy
Drugim poważnym utrapieniem wszystkich kobiet w ciąży są przebarwienia. Jeżeli dopuścisz do tego, by pojawiły się na twojej twarzy, później tak łatwo z nimi nie wygrasz i bardzo możliwe, że już nigdy się ich nie pozbędziesz, o ile nie skorzystasz z pomocy chirurga bądź lekarza zajmującego się medycyną estetyczną. Na szczęście przebarwieniom, tak jak i rozstępom, jesteś w stanie zapobiegać. W tym celu stosuj kosmetyki dla kobiet w ciąży wyposażone w odpowiednio wysokie filtry UV. Im bledsza i jaśniejsza jest twoja cera, tym mocniejszych filtrów powinnaś używać. Pamiętaj też o tym, by sięgać po nie niezależnie od pory roku, warunków atmosferycznych czy pory dnia. Jeżeli masz zamiar wyjść z domu, zawsze powinnaś posmarować twarz kremem z filtrem albo przynajmniej samym filtrem.

Kosmetyki przeznaczone do dbania o higienę intymną
Infekcje intymne to coś, na co cierpią dosłownie wszystkie kobiety w ciąży. Nawet jeśli do tej pory nie miałaś z nimi specjalnych problemów, teraz najprawdopodobniej co chwilę będziesz je łapać. Infekcjom pochwy można jednak zapobiegać. W tym celu przede wszystkim zadbaj o swoją higienę i staraj się podmywać przynajmniej dwa razy dziennie – rano po toalecie i wieczorem. Używaj też odpowiednich środków kosmetycznych. Nie myj miejsc intymnych zwykłym żelem czy pachnącym płynem do kąpieli. Stosuj wyłącznie przeznaczone do tego celu płyny o właściwym odczynie, które zadbają o naturalną florę bakteryjną i jej nie uszkodzą.

Preparaty dbające o biust
W okresie ciąży na różne negatywne zmiany narażony jest także twój biust. Niezależnie od tego, w jakim aktualnie jest on rozmiarze, możesz być pewna, że już w trakcie drugiego trymestru wyraźnie urośnie, a wraz ze zbliżającym się dniem porodu będzie stawać się coraz pełniejszy. Z jednej strony to dobrze, bo piersi zaczną wyglądać lepiej, z drugiej nie do końca, bo przez to mogą zacząć pokrywać się rozstępami. Musisz więc dbać sumiennie o każdy element swojej skóry. Jeżeli używasz zwykłego nawilżającego balsamu do ciała, od razu rozsmaruj niewielką jego ilość na obu piersiach. Możesz też sięgnąć po specjalne kosmetyki do ciężarnych przeznaczone do dbania o okolice biustu. Używaj ich codziennie.

W trakcie ciąży sama zresztą dostrzeżesz, że potrzeby twojej skóry bezustannie się zmieniają. Wystarczy więc, że zaczniesz obserwować swoje ciało i spróbujesz sprostać jego nowym wymaganiom, wspomagając się tutaj działaniem różnorodnych produktów kosmetycznych.

Dodaj komentarz