Zalety elektronicznych papierosów oraz ich obsługa

Zalety elektronicznych papierosów oraz ich obsługa

Palisz papierosy ale szukasz innej formy zaspokojenia głodu nikotynowego? Jeśli przeszkadza ci zapach tradycyjnych papierosów, przeznaczasz za dużo pieniędzy na ich zakup albo z innego powodu chcesz porzucić tę formę zaspokajania głodu nikotynowego rozważ kupno elektronicznego papierosa zwanego również e-papierosem.
Papierosy elektroniczne równie dobrze zaspokajają głód nikotynowy jak tradycyjne papierosy, a dzięki dostępności różnych mocy czyli zwartości nikotyny w liquidach na pewno znajdziesz coś dla siebie. Liquid to płyn, którym uzupełnia się zbiorniczek w e-papierosie. Składa się z glikolu propylenowego, gliceryny, aromatów oraz nikotyny. Najmniejsza zawartość nikotyny to 3mg/ ml a największa to 18 mg/ml. W zależności od tego jakie jest twoje zapotrzebowanie możesz wybrać sobie moc liquidu. Płyn do elektronicznego papierosa można kupić już gotowy, można również wykonać taki płyn samodzielnie. Smaki liquidów są różne- owocowe, czekoladowe, miętowe ale także neutralne. Używając e-papierosa nie narażasz się na brzydki zapach jak w przypadku papierosów tradycyjnych. Koszty również są niższe ponieważ liquid o pojemności 10 ml można kupić już za kilka złotych a wystarcza on na dwa albo trzy dni, podczas gdy na paczkę papierosów trzeba przeznaczyć kilkanaście złotych. Różnica wydatków na e-papierosa i papierosy tradycyjne jest więc ogromna. Poza zaopatrzeniem w płyny trzeba również pamiętać wymianie grzałki średnio co trzy tygodnie ponieważ zużywa się ona a wata w niej zawarta przepala, szczególnie w przypadku częstego zalewnia jej słodkimi płynami. Koszt grzałki to średnio kilkanaście złotych. Dobra grzałka odpowiada za jakość palenia, nieprzepalona w pełni oddaje smak liquidu a palacz nie odczuwa posmaku spalenizny podczas użytkowania e-papierosa.
Dla początkującego vapera najlepsze będą skromne, małe e-papierosy kosztujące poniżej stu złotych. Dzięki temu nie wydasz na początku dużej ilości pieniędzy i będziesz mógł sprawdzić, czy taka opcja zaspokajania głodu nikotynowego jest dla ciebie odpowiednia. Taki rodzaj e-papierosa określany jest jako vape pen. Zazwyczaj vape peny mają małe zbiorniczki na liquidy i słabą baterię, więc jeśli zdecydujesz się pozostać przy e-papierosach możesz zaopatrzyć się w ich lepszą wersją z bogatszymi funkcjami. Zaletą e-papierosów jest to, że wybór jest naprawdę ogromny. Są papierosy w różnych kolorach, o różnej wadze i wielkości, pojemności zbiorniczka na liquid.
Dużą zaletą przejścia na elektroniczne papierosy jest również kwestia zdrowotna. Dym z e-papierosa podobnie jak ten z tradycyjnego zawiera związki toksyczne jednak w znacznie mniejszym stężeniu. Elektroniczne papierosy również przyczyniają się do uzależnienia, ponieważ w liquidach zawarta jest nikotyna więc nie są one zupełnie nieszkodliwe dla zdrowia.
Jeśli więc szukasz alternatywy dla tradycyjnych papierosów, chcesz zaoszczędzić i pożegnać się z problemem brzydko pachnących ubrań a jednocześnie zaspokajać głód nikotynowy spróbuj elektronicznych papierosów. Użytkowanie e-papierosa nie jest aż tak szkodliwe jak palenie papierosów tradycyjnych więc jest to z pewnością zmiana na plus. Oczywiście najlepiej nie palić w ogóle i jeśli jesteś uzależniony najlepiej dążyć do rzucenia nałogu. Być może zmiana na e-papierosa będzie pierwszym krokiem do zerwania z nałogiem.

Dodaj komentarz