Jak wybrać najlepszy hosting – na co zwrócić uwagę?

Właśnie stworzyłeś swoją własną stronę internetową? Doskonale! Przyszedł więc czas na to, aby umieścić ją w internecie i znaleźć dla niej odpowiedni hosting. Obecnie wiele firm oferuje hostingi dla stron internetowych. Każdy reklamuje się najwyższą jakością w przytępnej cenie. Niestety nie zawsze tak jest a z pozoru dobry hosting, może przysporzyć nam więcej szkód niż pożytku. Warto więc podejść do jego wyboru w rozsądny sposób, aby nie tracić niepotrzebnie czasu i nerwów. Zobacz, na co zwrócić uwagę wybierając hosting i jak połączyć dobrą jakość z przystępną ceną.

Czym jest hosting?

Na samym wstępie warto wyjaśnić, czym jest hosting i jaki ma wpływ na stronę internetową. Otóż hosting jest usługą, która polega na udostępnianiu miejsca na pracującym bez przerwy i podłączonym do internetu serwerze. Korzystamy z niego, chcąc prowadzić witrynę internetową, przez wykupienie przestrzeni dyskowej, na której będą przechowywane wszelkie dane, tworzące naszą stronę www. Bez serwera oraz jego działania strona internetowa będzie niedostępna dla internautów. Jeśli hosting będzie działał niewłaściwie, to strona może się wolno ładować i tym samym zniechęcać użytkowników do jej odwiedzenia. Hosting powinien działać bez zarzutów, dlatego tak ważny jest jego odpowiedni wybór.

Support

Wybierając hosting, należy zwrócić uwagę na obsługę klienta. Koniecznie sprawdź dostępne kanały komunikacji oraz to, jak długo trzeba czekać na reakcję supportu na zgłoszenie. Najlepiej byłoby, gdyby dział techniczny działał 24 na dobę. Dzięki temu nawet o nietypowych porach będziesz mógł rozwiązać problem z serwerem, który właśnie pojawił się na Twojej stronie. Oczywiście ważne jest też to, aby support był pomocny i życzliwy. W końcu nie ma nic gorszego niż pracownik, który ma styczność z klientem, a daje po sobie odczuć, że siedzi na jakimś stanowisku „za karę”.

Tanio i dobrze?

Nie ma co ukrywać, że cena zazwyczaj idzie w parze z jakością. Nie warto więc oczekiwać, że najtańszy hosting będzie działał tak samo, jak ten kilka razy droższy. Oczywiście zdarzają się wyjątki, jednak dla świętego spokoju warto zapłacić więcej i dać sobie prawo do wymagania najlepsze jakości. Jeśli jednak nie masz aktualnie zbyt wielu pieniędzy, które możesz przeznaczyć na hosting, ale zależy Ci na tym, aby on dobrze działał, to zobacz tutaj ten hosting. W przystępnej cenie możesz uzyskać stabilny hosting z dobrą obsługą klienta.

Podsumowanie

Oczywiście cena oraz jakość supportu to tylko dwie z wielu rzeczy, na które warto zwrócić uwagę podczas wybierania hostingu. Sprawdź także lokalizację serwera, bezawaryjność, ochronę czy kopie zapasowe.

Dodaj komentarz