Włosy przedłużane na keratynę – jak o nie dbać?

Przedłużanie włosów na keratynę, to jeden z najchętniej wybieranych przez Polki zabiegów, który ma na celu zagęszczenie i przedłużenie naturalnych włosów. Przy użyciu tej techniki można w bezpieczny sposób przedłużyć swoje włosy i cieszyć się spektakularnym efektem przez bardzo długi czas. Zobacz, na czym polega ta metoda i jak dbać o włosy doczepiane na keratynę tak, aby były piękne i lśniące przez długi czas.

Przedłużanie włosów na keratynę – na czym polega?

Przedłużanie włosów za pomocą tej metody polega na połączeniu cienkiego pasma naturalnych włosów z równie cienkim pasmem doczepu, który zakończony jest keratynową końcówką. Do wykonania takiego zabiegu używa się specjalnej zgrzewarki, która emituje wysoką temperaturę. Dzięki niej oba elementy, czyli naturalny włos i keratynowa końcówka trwale się ze sobą łączą. Co ciekawe miejsce łączenia jest praktycznie niewidoczne, dzięki czemu efekt jest naturalny.

Na samym początku możesz odczuwać niewielki dyskomfort, który wiąże się ze zwiększeniem objętości fryzury, a co za tym idzie z obciążeniem głowy. Takie uczucie znika już po 1-2 dniach noszenia doczepianych włosów więc absolutnie nie musisz się tym przejmować. To, co może Cię zainteresować to fakt, że dzięki takiej metodzie możesz przedłużyć swoje włosy nawet o 50-60 cm. W kilka godzin możesz zostać posiadaczkę długiej i bujnej fryzury, która z pewnością zachwyci nie jedną osobę.

Jak dbać o włosy przedłużane na keratynę?

Przedłużane włosy można prostować, suszyć, farbować i kręcić bez żadnego problemu. Warto jednak pamiętać o kilku zasadach pielęgnacji takiej fryzury, które sprawią, że będzie ona wyglądać pięknie przez dłuższy czas. Po pierwsze do mycia włosów przedłużonych na keratynę używaj tylko delikatnych, nawilżających szamponów. Istnieją specjalne kosmetyki do pielęgnacji przedłużonych włosów, które warto jest używać, w tym czasie. Aplikując maseczki i odżywki unikaj miejsca zgrzewów, ponieważ składniki zawarte w produkcie mogą je osłabić.

Po drugie nie pocieraj włosów ręcznikiem oraz dłońmi podczas mycia. Produkty myjące wgniataj we włosy, a jeśli chcesz pozbyć się z nich nadmiaru wody, to odciśnij go w ręcznik. Dobrym pomysłem będzie też wiązanie włosów w warkocz przed snem. Dzięki temu pasma się nie poplączą i łatwiej będzie Ci je rozczesać. Rozczesywanie należy przeprowadzać kilka razy dziennie specjalną szczotką. Zwykła szczotka mogłaby osłabić łączenia i spowodować, że pasemka zaczną wypadać. Jeśli będziesz stosować się do tych zasad, to Twoje doczepiane włosy będą w dobrej kondycji przez wiele tygodni.

Dodaj komentarz