Jak pielęgnować skórę wrażliwą?

Jak pielęgnować skórę wrażliwą?

Nie ulega wątpliwości, że skóra wrażliwa do łatwych w pielęgnacji nie należy. Niemniej jednak, możemy zachować ją w dobrej kondycji, jeżeli postawimy na odpowiednio dobrane preparaty kosmetyczne. Na szczęście, w drogeriach, zarówno stacjonarnych, jak i internetowych znajdziemy całe mnóstwo ciekawych kosmetyków dedykowanych cerze wrażliwej i nadreaktywnej.

Postaw na delikatne oczyszczenie

W przypadku skóry wrażliwej, o intensywnym oczyszczaniu skóry można zapomnieć. Konieczne jest stosowanie delikatnych preparatów myjących. Nie sposób nie zauważyć, że znajdziemy ich w drogeriach całe mnóstwo. Godne uwagi są nie tylko żele myjące, ale również mleczka. To właśnie mleczka i pianki mogą być doskonałym wyborem przy cerze wrażliwej. Warto poszukiwać w nich składników o właściwościach kojących i łagodzących. Nie da się ukryć, że delikatnie oczyszczające mleczko czy żel są kosmetykami, które trzeba stosować przynajmniej raz dziennie. O poranku możemy przetrzeć skórę jedynie tonikiem bądź hydrolatem, który doskonale spełnia jego rolę. Jeżeli jednak nasza cera jest wrażliwa i silnie zanieczyszczająca się, nawet o poranku użyjmy żelu lub mleczka myjącego. Szczególnie starannie należy wykonywać demakijaż. W przeciwnym razie narażamy skórę na liczne stany zapalne i przebarwienia, które są wyjątkowo uciążliwe.

Nie zapomnij o kremie nawilżającym

Cera wrażliwa musi być odpowiednio nawilżona i zregenerowana. Konieczne staje się więc stosowanie odpowiednio dobranego kremu. Na jaki specyfik należy postawić? Bez wątpienia powinien on posiadać lekką konsystencję, która nie obciąży nadmiernie naszej cery. Krem powinien zawierać olejki i ekstrakty roślinne. Wśród olejków warto wyróżnić olej z pestek malin, a także olej z krokosza bawierskiego. Nie da się ukryć, że w kremie nawilżającym do cery wrażliwej należy poszukiwać składników wzmacniających kruche naczynia krwionośne. Na uwagę zasługuje więc ekstrakt z ruszczyka kolczastego oraz ekstrakt z kasztanowca. Arnika górska także okaże się pomocna. Krem zawsze należy wklepywać w jak najstaranniej oczyszczoną ze wszelkich zanieczyszczeń skórę, aby składniki aktywne w niej zawarte mają szansę się wchłonąć.

Regularnie złuszczaj martwy naskórek i pamiętaj o maseczkach

Nie ulega wątpliwości, że w przypadku skóry wrażliwej, należy złuszczać martwy naskórek i wykonywać regularnie maseczki. Peeling powinien być jednak wykonywany w sposób delikatny. Nie zawsze można zastosować drobnoziarnisty peeling. W wielu przypadkach doskonale sprawdza się peeling enzymatyczny. Jeżeli chodzi o maseczki, należy wybierać te intensywnie nawilżające i zmiękczające skórę. Dobrze byłoby testować maski na tkaninach. Najlepiej sprawdzą się te z dodatkiem lub na bazie aloesu. Warto byłoby również mieć na uwadze to, że maski wymagają stosowania przynajmniej raz w tygodniu. Wówczas pojawią się efekty w postaci zmiękczenia i rozjaśnienia skóry. Wzmocnieniu ulegną również naczynia krwionośne, dzięki czemu skóra nie będzie tak mocno zaczerwieniona. Wskazana jest cierpliwość, bo efekty stosowania masek pojawią się po jakimś czasie.

Dodaj komentarz