Zabiegi medycyny estetycznej, których nie powinno się robić latem

Wszystkie niedoskonałości na skórze stają się od razu widoczne, gdy tylko słońce mocniej zaświeci. Wiele kobiet natychmiast chciałoby się tych niedoskonałości pozbyć. Tymczasem jest wiele zabiegów z zakresu medycyny, których nie należy robić latem. Jakie to zabiegi?

Depilacja laserowa

Jest jednym z zabiegów, których nie należy robić latem. Grozi to bowiem powstaniem oparzeń i przebarwień. Usuwanie włosków laserem jest możliwe dzięki temu, że zawarta w nich melanina pochłania energię emitowaną przez to urządzenie. Przy opalonej skórze emitowane przez laser promienie byłyby wchłaniane także przez tworzącą opalenizną melaninę. Dlatego zabieg laserowej depilacji jest przeprowadzany wyłącznie na nieopalonej skórze. Wydepilowanych miejsc nie należy wystawiać na słońce, co najmniej przez dwa tygodnie. Okres, w którym nie należy się opalać w przypadku laserowej depilacji jest dość długi, gdyż pozbycie się wszystkich włosków wymaga kilku zabiegów.

Inne zabiegi laserowe

Latem nie są wskazane także inne zabiegi laserowe. Zabiegiem, którego nie przeprowadza się na opalonej skórze jest także fotoodmładzanie laserem IPL. Zabieg ten przywraca skórze naturalny koloryt, likwiduje plamy i poprawia napięcie. Ale wykonywany na opalonej skórze może powodować oparzenia. Latem nie wskazane są też zabiegi likwidowania blizn laserem CO2. Aby nie powstały przebarwienia po tym zabiegu nie można opalać się przez 40 dni. Ze względu na możliwość tworzenia się przebarwień, latem nie wskazane jest także laserowe zamykanie naczynek.

Peelingi chemiczne

Za tworzenie takich niedoskonałości jak niejednolity koloryt cery, przebarwienia i plamy odpowiedzialna jest melanina. To naturalny barwnik, który chroni skórę przed promieniami UV i jednocześnie nadający jej opalony kolor. Na tworzenie się przebarwień szczególnie narażeni jesteśmy latem, gdyż produkcję melaniny stymuluje słońce. Plamy i przebarwienia można skutecznie usunąć złuszczając skóry peelingiem chemicznym. Po zabiegu tym skóra jest jednak delikatniejsza i cieńsza, co ułatwia wnikanie promieni słonecznych w jej głębsze warstwy. W efekcie melanina produkowana jest przez melanocyty w coraz większej ilości, co powoduje, że proces powstania plam zaczyna się od początku. Od tej zasady jest wyjątek. Jeśli zachodzi taka konieczność, można rozjaśnić skórę także latem używając mieszanki kwasów, które działają delikatniej.

Zabiegi medycyny estetycznej powinny być wykonywane o odpowiedniej porze roku. To najlepszy sposób na uniknięcie przykrych niespodzianek.

Dodaj komentarz