Jak kupić oryginalne perfumy?

Jak sprawdzić, czy perfumy są oryginalne? Na co zwrócić uwagę, podczas wyboru nowego zapachu? Czy niższa cena kosmetyku zawsze oznacza podróbkę? Na te i inne pytania, odpowiada poniższy artykuł. Jego lektura ułatwi zakup markowego produktu.

Nazwa perfum

Nazwa musi być napisana wybraną przez producenta czcionką. Istotne są szczegóły: kolor, wielkość liter i brak literówek. Częstym zabiegiem stosowanym przez fałszerzy jest podwojenie liter. Dzięki temu produkt na pierwszy rzut oka wygląda jak oryginalny. Poza napisem na opakowaniu nie może zabraknąć daty ważności perfum.

Kod kreskowy i numer seryjny

Oryginalność perfum można sprawdzić jeszcze przed otwarciem buteleczki. Wystarczy rzut oka na kod kreskowy i numer seryjny.

Kod kreskowy to informacja o pochodzeniu perfum. Każdy kraj ma inny kod, co można łatwo sprawdzić na przeznaczonych do tego stronach. Numer seryjny jest podany zarówno ma spodzie perfum, jak i na opakowaniu. Co oczywiste, różnice w numeracji oznaczają podróbkę.

Kształt buteleczki

Każde perfumy mają swój, unikatowy kształt. Podrobienie flakonu jest trudne, ale nie niemożliwe, dlatego w czasie zakupów warto przyjrzeć się mu bliżej.

Przede wszystkim jakość wykonania flakonika nie powinna budzić zastrzeżeń. Szkło buteleczki nie powinno mieć rys, dodatkowych wybrzuszeń czy nierówności. Równie ważny co kształt, jest korek. To element zamknięcia, który po odwróceniu perfum do góry nogami, nie powinien wypaść.

Atomizer

Atomizer to ten element perfum, który po naciśnięciu, delikatnie je rozpyla. W oryginalnych produktach aplikacja odbywa się z różną intensywnością. W podróbkach atomizer zawsze tak samo rozpyla perfumy, bez względu na siłę nacisku.

Zapach i kolor perfum

Podróbkę perfum można poznać też po zapachu i kolorze. Oryginalne zapachy są trwałe. Zapach po aplikacji zmienia się, ale może być wyczuwalny nawet do kilku godzin po psiknięciu.

Podróbki początkowo pachną identycznie, jednak z czasem ich woń słabnie lub wyczuwalny staje się alkohol.

Nie bez znaczenia jest też kolor perfum. Nienaturalna, intensywna barwa cieczy, to sygnał, że mamy do czynienia z podróbką. Oryginalne produkty są dostępne w ciemnożółtym lub liliowym kolorze. Mogą być też delikatnie różowe lub zielone.

Cena

Atrakcyjna cena perfum nie musi oznaczać podróbki, ale powinna być sygnałem ostrzegawczym. Markowe perfumy kosztują zazwyczaj kilkaset złotych. Za wysoką jakość trzeba płacić. Dlatego zbyt niska cena powinna skłonić nas do porównania cen tego samego produktu w różnych punktach. Dzięki temu będziemy mogli się upewnić, czy perfumy są naprawdę oryginalne.

Dodaj komentarz