Jak dopasować kurtkę zimową do sylwetki?

Jak dopasować kurtkę zimową do sylwetki?

Wielu kobietom wydaje się, że kurtka zimowa to element garderoby, który pozbawia figurę kształtu i krągłości. Tymczasem trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że dobrze dobrana kurtka pozwoli na podkreślenie atutów sylwetki. Dlatego warto wiedzieć, na jakie fasony decydować się przy poszczególnych typach figury.

Kurtka zimowa dla figury gruszki

Ten typ sylwetki charakteryzuje się masywnymi udami oraz szerokimi biodrami, a jednocześnie wąskimi ramionami i niewielkim biustem. Panie, które chcą zrównoważyć proporcje swojej sylwetki, mogą wybrać kurtki, które wyróżniają się dosyć rozbudowaną górą. Mowa tutaj o obszernych kapturach, dużych kieszeniach, a także dużych kołnierzach. Lepiej zrezygnować z rozkloszowanych fasonów, które dodają objętości w okolicy bioder.

Jaką kurtkę zimową wybrać dla figury w typie jabłka?

Kobiety, które mogą pochwalić się typem sylwetki nazywanym jabłkiem, posiadają mocno zaokrąglone kształty. Doskonale będą na nich prezentować się lekko taliowane kurtki, które jednocześnie nie powinny być zbyt obcisłe. Doskonałym wyborem są również okrycia oversizowe, które jednak nieco zwężają się ku dołowi, wyrównując proporcje sylwetki. Dodatkowo są one bardzo wygodne i komfortowo można spędzić w nich nawet cały dzień.

Kurtka zimowa dla figury – kolumny

Panie, które posiadają figurę w typie kolumny, wyróżniają się dość szczupłą, chłopięcą sylwetką. Ich cechami charakterystycznymi są wąskie biodra i ramiona. Dlatego też mogą wybrać taki model kurtki, który nada sylwetce nieco krągłości. Modele z paskiem, które rozszerzają się na wysokości bioder podkreślają wcięcie w talii i wizualnie dodają centymetrów w biodrach. Bezpiecznym wyborem są kurtki, które sięgają nawet do kolan.

Kurtka zimowa dla sylwetki w typie kielicha

Panie, które posiadają figurę w typie kielicha zazwyczaj wyróżniają się bardzo zgrabnymi nogami i dość szerokimi ramionami. W ich przypadku doskonale sprawdzą się kurtki, które zrównoważą proporcje sylwetki przy pomocy mocno rozkloszowanego dołu. Bardzo efektowne są kurtki bomberki, jednak powinny być one pozbawione dużych, przykuwających wzrok kołnierzy.

Jaką kurtkę wybrać dla kobiety w typie klepsydry?

Figura klepsydry znana jest jako sylwetka idealna. Kobieta o takim typie sylwetki może pochwalić się ładnie zarysowanymi biodrami i biustem, a jednocześnie wyraźnie zaznaczoną talią. Dlatego doskonale będzie wyglądać okrycie wierzchnie z paskiem, który podkreśli talię i krągłości sylwetki. Jeśli chodzi o długość kurtki zimowej, to panie w typie klepsydry mają tutaj dużą dowolność i mogą zdecydować się zarówno na krótkie, zgrabne kurteczki, jak i te sięgające kolan.

Podsumowując, dobór kurtki zimowej do sylwetki wcale nie jest taki łatwy, jak mogłoby się wydawać. Warto więc znać podstawowe zasady, które pozwolą każdej kobiecie podkreślić swoje atuty i wydobyć je na światło dzienne.  Duży wybór wartych uwagi kurtek zimowych znaleźć można na stronie internetowej https://nbsklep.pl/damskie/odziez/kurtki_zimowe, gdzie każda kobieta z pewnością znajdzie coś dla siebie..

Dodaj komentarz