Garnitur jednorzędowy czy dwurzędowy? Który wybrać na ślub?

Garnitur jednorzędowy czy dwurzędowy? Który wybrać na ślub?

Sezon ślubny trwa w pełni. Panowie, którym przyjdzie wystąpić w roli pana młodego, bardzo często szukają inspiracji dotyczących stylizacji na nadchodzący wielki dzień. Stają oni przed dylematem – garnitur dwurzędowy czy jednorzędowy? Oto kilka praktycznych wskazówek, które pomogą podjąć decyzję.

Garnitur jednorzędowy na ślub

Panowie, którzy kompletują swoje ślubne stylizacje, najczęściej stawiają jednak na garnitury jednorzędowe. Stanowią one bardzo bezpieczny wybór, zarówno jeśli chodzi o uroczystości ślubne, jak i przyjęcie weselne. Garnitur jednorzędowy warto wybrać w sytuacji, kiedy panu młodemu zależy także na trzeciej części garnituru, czyli na kamizelce.

Najbezpieczniejsza i najbardziej klasyczna okazuje się stylizacja z garniturem jednorzędowym, klasyczną białą koszulą, elegancką muszką, białą poszetką oraz stylowymi spinkami. Aby uzupełnić ten ponadczasowy zestaw, można dobrać do niego czarne buty i pasek w tym samym kolorze.

Bardzo elegancko będzie prezentowała że również stylizacja z jednorzędowym garniturem uzupełnionym o koszulę w stylu pin – collar, oryginalny krawat w wyraziste wzory, a także granatowe dodatki, takie jak poszetka i spinki. Również i do tej stylizacji warto dobrać czarny pasek i buty.

Garnitur ślubny dwurzędowy

W ostatnich latach można zauważyć, że dwurzędowe garnitury ślubne powoli wracają do łask. Doskonale prezentują się one w stylizacjach bardzo formalnych, są więc idealne na ślub. Warto pamiętać o tym, że uniwersalny garnitur dwurzędowy doskonale posłuży później także na co dzień – na przykład przy okazjach biznesowych. Panowie, którzy w dniu swojego ślubu chcą wyglądać oryginalnie i elegancko, mogą zdecydować się na garnitur dwurzędowy, ponieważ wciąż spotyka się go o wiele rzadziej, niż garnitur jednorzędowy.

Aby stworzyć wyjątkową stylizację z garniturem dwurzędowym w roli głównej, można połączyć go z klasyczną, białą koszulą, a także dodatkami w kolorze głębokiej zieleni. Z garniturem dwurzędowym doskonale będzie prezentować się także klasyczny granat, a nawet rzadko spotykany kolor bordowy.

Podsumowując, niezależnie od tego, czy pan młody zdecyduje się na garnitur jednorzędowy, czy też dwurzędowy, powinien czuć się w swojej stylizacji swobodnie, męsko i wyjątkowo. Koniecznie trzeba zwrócić uwagę na odpowiednie dopasowanie – zbyt duży, bądź też za ciasny garnitur, jest sporym faux pax. Mankiety koszuli powinny wystawać około 2 cm spod rękawów marynarki. Trzeba także zatroszczyć się o dobre zawiązanie krawata i odpowiednie założenie poszetki.

Z pewnością nie zaszkodzi, jeśli pan młody dobierając swój garnitur ślubny postara dopasować się stylem do ubioru panny młodej. Warto umieścić w butonierce garnituru takie same kwiaty, które wchodzą w skład bukietu wybranki. Nie wolno zapominać również o dopasowaniu odpowiednich dodatków – starannie wybrane buty, pasek i zegarek dodadzą klasy i elegancji każdej stylizacji ślubnej. Jedno jest pewne – każdy pan młody, który zastosuje się do powyższych porad, z pewnością będzie wyglądał na swoim ślubie naprawdę wyjątkowo.

Dodaj komentarz