Jak dbać o związek na odległość?

Jeśli kilka powiedzeń, które mają swoich przeciwników i zwolenników. Przyjaźń między kobieta, a mężczyzna nie jest możliwa lub związek na odległość nie może się udać. Tylko czy mamy wpływ na to w kim się zakochamy? Czy dla naszego serca i umysłu ma znaczenie skąd pochodzi lub gdzie mieszka osoba, w której się zakochujemy czasem od pierwszego wejrzenia? Jeśli już dwoje ludzi decyduje się, na związek na odległości wymaga on dużego zaangażowania z obu stron. Jak dbać o związek na odległość i co zrobić, żeby taki związek przetrwał.

Miej plany na przyszłość.

Plan jak w każdej dziedzinie życia motywuje nas do osiągnięcia celu. Często kalendarz, w którym skreślamy kolejne dni i przybliżamy się do wymarzonego urlopu, pomaga przetrwać ciężkie chwile w pracy czy w życiu osobistym. Powoduje to świadomość przybliżania się do założonego celu. Pokazuje, że poświęcenie, przygotowywanie się do podróży spowoduje, że będzie ona jeszcze bardziej doceniona, a każde wspomnienie pozostanie w pamięci na długo. Nie inaczej jest ze związkiem na odległość. Warto wyznaczyć cel, nawet odległy na wspólne zamieszkanie. Traktować odległość jako stan przejściowy. Perspektywa życia z ukochanym, wspólne mieszkanie, snucie planów, rozmowy na ten temat pomogą przetrwać kryzysowe chwile na odległość.

Związek na odległość w XXI wieku.

Zdecydowanie łatwiej jest pielęgnować relacje międzyludzkie w czasach powszechnego dostępu do Internetu. Nic jednak nie zastąpi widoku drugiej osoby i rozmowy na żywo. Od tego są komunikatory, które pozwalają na video rozmowy. Najlepiej pokazywać się, przesyłać zdjęcia, pisać wiadomości, choćby z rana krótkie ‘dzień dobry’ i wieczorne ‘dobranoc’. Małe gest nawet w klasycznych związkach mają duże znaczenie. Spotykajcie się jak najczęściej to możliwe. Planowanie dwóch kolejnych spotkań do przodu wyznaczy konkretne terminy i pozwoli właściwie zaplanować również czas w pojedynkę. Warto szukać różnych środków transportu, samochód, pociąg, autokar- podróż może okazać się za każdym razem ciekawsza. W sezonach urlopowych można zaplanować weekend czy dłuższy wspólny wyjazd pośrodku miejsc zamieszkania.

Mimo trudów, jakie wiążą się ze związkiem na odległość, kiedy już jesteście razem, celebrujcie każdą chwile. Wspólny czas wykorzystujcie na poznanie swoich przyjaciół i rodziny. Swobodę, jaka jest w pojedynkę warto, wykorzystywać na realizację własnych pasji oraz dbanie o relacje z bliskimi. W związku z na odległość nie ma czasu na kłótnie i nieporozumienia, szukajcie kompromisów. Zaangażowanie obu stron pozwoli na stworzenie udanego związku na odległość oraz późniejszego klasycznego.

Dodaj komentarz