Granie na konsoli w kilka osób

Większość z Was słyszała o konsolach do gier takich jak Xbox czy Playstation. Prezentują one nowy poziom grania, aż nie chce się wierzyć, że wywodzą się od zapomnianych już Pegasusów czy Atari, na których granie w dwuwymiarowe gry potrafiły zajmować nam całe dnie. Konsole kojarzą się z zabawką dla dzieci lub młodzieży, ewentualnie gadżetem dla mężczyzn. Wynika to zapewne z tego, że duża część gier, które wychodzą na konsole to różnego rodzaju strzelanki, często dedykowane grupie wiekowej 18+.

Czy jednak w ofercie producentów gier na konsole znajdzie się cos dla pań?
Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby kobiety grały w gry dedykowane dla mężczyzn, jednak z reguły wolą coś delikatniejszego. Bardzo dużą popularnością u pań cieszą się gry ruchowe, wymagające czytnika ruchu w konsoli. W nowszych modelach jest on często wbudowany, w starszych trzeba dokupić dodatkowe urządzenie. Czytnik ruchu jak sama nazwa wskazuje, szczytuje nasze ruchy, i porównuje je z tymi zaprezentowanymi na ekranie. Ma on zastosowanie w grach typu fitness, dzięki niemu konsola wie, czy dobrze wykonaliśmy ćwiczenie. Równie popularne są gry taneczne, gdzie mechanizm działa w ten sam sposób – postać na ekranie pokazuje proste układy choreograficzne, a my je powtarzamy. Za prawidłowo wykonane ruchy dostajemy punkty. Gry taneczne nie tylko są świetnym prezentem dla pań, które chciałby zacząć swoją przygodę z konsolą, ale także świetnym gadżetem imprezowym. Nowe modele konsol i gier potrafią skanować ruchy 6 osób!

Tworzenie czegoś z niczego.

Rozrywka, jaką jest szeroko pojęte majsterkowanie, naprawianie różnych rzeczy dla przyjemności czy coś w tym stylu, jest tak naprawdę głównie domeną mężczyzn. Oczywiście zdarzają się także kobiety lubiące majsterkować, natomiast najczęściej robią to mężczyźni. Oczywiście zależy to wszystko od upodobań i umiejętności, ale naprawdę wielu panom majsterkowanie, grzebanie w elektronice i tym podobne rzeczy, sprawiają niemałą przyjemność. Co więcej, jest to dla niech nie tylko świetna rozrywka, ale także jednocześnie sposób na naprawienie niedziałających sprzętów w domu, czy też sposób na robienie czegoś nowego, bez konieczności wydawania na to dodatkowych pieniędzy.
Trzeba jednak liczyć się z tym, że majsterkowanie różnego rodzaju to również koszty. Oczywiście wszystko będzie zależało od tego, co konkretnie się robi czy naprawia, ale bardzo często, niemalże zawsze potrzebne będą do tego odpowiednie narzędzia, które najpierw trzeba kupić. Oczywiście może być to zwykły śrubokręt, lutownica czy wiertarka, ale może być to też doskonale wyposażona w narzędzia piwnica, która dla większości majsterkowiczów byłaby po prostu rajem, z którego mogliby w ogóle nie wychodzić.

Majsterkowanie ma jeszcze dodatkowe zalety. Dzięki tej rozrywce można się naprawdę wiele dowiedzieć i nauczyć, a także w świetny sposób trenować swoje umiejętności manualne i wiedzę, a jeżeli przy okazji powstanie coś przydatnego, to tym lepiej.

Dodaj komentarz