Gdzie urządzić Pierwszą Komunię Świętą

Wielu rodziców zastanawia się, gdzie urządzić Pierwszą Komunię Świętą swojego dziecka. Kiedyś wystarczył poczęstunek w domu w gronie najbliższych. Jednak czasy się zmieniły i coraz częściej Pierwsza Komunia Święta dziecka jest sporą imprezą. Nadal wielu z nas uważa, że urządzenie jej w domu, nawet w dużym gronie jest bardziej ekonomiczne od wynajęcia lokalu. Jednak czy tak jest naprawdę?

Gdzie urządzić Pierwszą Komunię Świętą

Oczywiście jedno i drugie rozwiązanie ma swoje zalety i wady. Najważniejsze to dopasować miejsce do ilości osób i oczekiwań dziecka. W końcu to ono jest w tym dniu najważniejsze. Dlatego przedyskutujcie wcześniej między sobą wszystkie szczegóły. My postaramy się choć trochę pomóc w podjęciu decyzji, gdzie urządzić Pierwszą Komunię Świętą dziecka.

Przyjęcie w domu

Od razu powiedzmy sobie wprost – komunia w domu nie jest tańsza niż w lokalu. A nawet jeśli, to nieznacznie. Weź pod uwagę, że organizacja obiadu w domu wiąże się z ogromem pracy. Musisz zaplanować jakie dania przyrządzisz i odpowiednio wcześniej udać się na zakupy. Niektóre panie spędzają w kuchni dwa, a nawet trzy dni przed imprezą. W dzień Komunii Świętej wcale nie będzie lżej. Musisz udekorować stół, przygotować ubrania, zaplanować rozsadzenie gości a po uroczystości w kościele zająć się wszystkimi. Pamiętaj, że ten dzień należy do twojego dziecka. Ono to przeżywa i stresuje się tym, co je czeka. Potrzebuje twojego wsparcia, a ty spędzając całe dnie w kuchni niestety możesz nie mieć czasu, by poświęcić go dziecku. Brzmi okrutnie, ale tak jest. W dzień sakramentu zamiast cieszyć się z dzieckiem i spędzać z nim ten czas musisz biegać co chwila do kuchni, by donieść kolejne dania. Z jednej strony jesteś u siebie, ale tak naprawdę nie dla siebie i nie dla dziecka.

Przyjęcie w restauracji

Coraz częściej rodzice decydują się na wynajęcie lokalu. Taka alternatywa zyskuje coraz większe grono sprzymierzeńców. Trudno się temu dziwić. Niektórzy mogą powiedzieć, że to fanaberia wygodnej matki, której ciężko przygotować obiad. Nie zgadzam się z tym, ale każdy ma swoje zdanie. Inni mogą myśleć, że lokal jest opcją dla bogatych – kolejna bzdura! Przelicz koszty zakupów na obiad w domu, dolicz koszty prądu, gazu, wody. Nie zapominaj o swoim czasie. A zmęczenie na koniec imprezy gwarantowane, z bólem głowy gratis. A gdzie w tym wszystkim dziecko? Wybierając lokal masz czas dla was! Możesz usiąść przy dziecku i swobodnie zjeść posiłek. Nie musisz biegać do kuchni, a po zakończonej uroczystości spędzać nocy na sprzątaniu. Zamiast tego orzesz porozmawiać z dzieckiem, jak podobał mu się ten dzień i zapytać o jego ogólne odczucia. Nawet jeżeli zapłacisz niewiele więcej, to czy nie jest to warte wspólnie spędzonego czasu? Odpowiedź pozostawiam Tobie.

 

Dodaj komentarz