Dwa szalone pomysły na stylizację paznokci

Wraz ze zbliżającymi jesiennymi chłodami i niespodziewanymi atakami zimy, mamy coraz mniej okazji na zaprezentowania nowych strojów czy pokazywania ciała. Jednak jesień nie jest okresem, który powinniśmy wycinać z naszego życia. To idealny moment na zmianę naszego wizerunku i zaprezentowanie się od innej strony. Dlatego przed zbliżającymi się jesiennymi imprezami warto pomyśleć o tym, co możemy zmienić w naszym wyglądzie i trochę poeksperymentować z nowościami. Poza prezentowanymi niedawno lakierami termicznymi w naszej ofercie pojawiły się kolejne dwa szalone pomysły stylistów paznokci – Wet Look i Flock Nails.

Odrobina połysku, czyli efekt mokrych paznokci

Mokre paznokcie, czyli nowy efekt do stylizacji paznokcie często pozostawiany pod angielską nazwą „Wet Look”. Mimo krótkiego życia zdobył już niezwykłą popularność na łamach wielu internetowych serwisów i blogów. Występuje pod dwoma postaciami – kolorowych żeli używaną jako ostatnia warstwa lub bezbarwnego preparatu nawierzchniowego, tak samo stosowanego jako ostania warstwa. Paznokcie pokryte żelem imitują efekt mokrych paznokci uzyskując niezwykły blask i bardzo oryginalny wygląd. Wybrane do naszej oferty żele cechują się dodatkowo bardzo wysoką pigmentacją, dzięki czemu nawet, jeśli poprzednie warstwy były bezbarwne, żel całkowicie je pokryje jedną warstwą. W odróżnieniu od wielu innych nowości, żel po wyschnięciu jest bardzo wytrzymały, dzięki czemu może być uważany nie tylko jako ozdoba, ale również jako warstwa ochronna, chroniąc przed zarysowaniem czy uszkodzeniami ozdób.

Aksamitne paznokcie, czyli Flock Nails

Jest to całkowita nowość budząca bardzo skrajne emocje w całej Europie. Jedni wychwalają niezwykła oryginalność i kreatywność ich twórców inni uważają je za całkowite dziwadło. Sama idea jest dość prosta – chciano uzyskać efekt puszystych paznokci. Aktualnie są dostępne dwa rodzaje tej technologii: paznokcie zamszowe i aksamitne. Obie są dostępne w bardzo różnorodnych kolorach. Ich nałożenie jest wyjątkowo proste, wystarczy po pomalowaniu paznokci posypać lub wcisnąć w nie specjalny proszek. Trzeba to zrobić zaraz po pomalowaniu ostatniej warstwy jeszcze zanim wyschnie. Staramy się również zbytnio nie rozmazywać czy przesuwać proszku, bo psuje to końcowy efekt. Następnie czekamy aż lakier stwardnieje i zdmuchujemy nadmiar proszku. W ten prosty sposób możemy uzyskać niezwykły, całkowicie trójwymiarowy efekt pokrycia paznokci puszystym materiałem. Pokrycie paznokci jest dość wytrzymałe i spokojnie wytrzymuje 3 dni normalnego używania. Czasami zdarza się zaplamić nasz zamsz na paznokciach jednak wystarczy wtedy normalnie umyć paznokcie – materiał nie zejdzie póki nie użyjemy zmywacza.

Co wybrać?

Niezależnie czy chcemy zaprezentować się na imprezie u znajomych czy na większej imprezie, zawsze warto pomyśleć o zmianie wyglądu. Cały czas przychodząc tak samo wyglądając stajemy się nudni, a na to nie możemy pozwolić. Dlatego najlepiej wypróbować wszystkie dostępne nowości. Wet Look z pewnością przypadnie do gustu wszystkim chcącym odrobiny świeżości, ale ceniącym bardziej tradycyjny wygląd. Natomiast Flock Nails są doskonały rozwiązaniem, jeśli chcemy wyraźnie się zaprezentować z nowym, oryginalnym wyglądem.

Dodaj komentarz