Dieta białkowa w odchudzaniu

Marzenia o idealnej figurze odłóżmy na półkę. Zajmijmy się ich realizacją, a nie wizualizacją w wyobraźni. Nasze projekty myślowe na niewiele nam się zdają, jeśli sami nie postanowimy, że od zaraz zaczynamy walczyć o to, na czym bardzo nam zależy. Każdy kolejny dzień, podczas którego pozwalamy sobie na małe zbrodnie dietetyczne, to stracona okazja do tego, by stawać się piękniejszym i silniejszym człowiekiem. Wielką mądrością jest umieć tak sterować swoim życiem, by cały czas przynosiło ono nam satysfakcję. Jeśli prawdziwie pragniemy się odchudzić, to dieta białkowa może być dla nas kluczem do sukcesu.

Ważny jest początek

Jeśli już na samym starcie założymy, że zrobimy wszystko co w naszej mocy, by osiągnąć swój cel, to możemy być spokojni o ostateczny wynik tych zamiarów. Nie odpuszczajmy ani razu, ponieważ dietetyczne klęski działają jak domino i kiedy już raz się poddamy np. słodkiej pokusie, to następnym razem nie będziemy mieć większych oporów. Dieta proteinowa powinna sprawić, że już pierwsze tygodnie okażą się miłym zaskoczeniem, ponieważ będą obfitowały w spalanie kalorii. Jest to duży atut tej kuracji odchudzającej, ponieważ, kiedy widzimy rezultaty swojego wysiłku, to mamy więc siły, by go kontynuować. Nie poddajmy się zatem i idźmy stale do przodu!

Siła jest w nas

Jeśli zastanawiamy się nad tym, jak sprawić, by każdy kolejny dzień witać z pewnością, że okażemy się silni i damy radę oprzeć się pokusom, to najlepszą odpowiedzią będzie ta dotycząca siły w nas drzemiącej. Dokładnie mówiąc, każdy człowiek może pokonywać swoje ograniczenia i słabości i dopiero, kiedy to sobie uświadomi, daje z siebie wszystko. To „wszystko” oznacza więcej niż ktokolwiek mógłby przepuszczać. Przepisy diety białkowej nie są specjalnie skomplikowane, ale jeśli ktoś musi je stosować np. przez ponad miesiąc, trudno się dziwić, że ma ochotę od nich odstąpić. Właśnie wtedy musimy zaprzeć się samych siebie i rozpocząć to, co najważniejsze, czyli budowanie swojego charakteru.

Dodaj komentarz