Co musisz zobaczyć będąc w Egipcie?

Wybierając się na wakacje do Egiptu warto wcześniej zastanowić się jak chcemy wypoczywać oraz ile czasu chcemy spędzić na opalaniu się na plaży, a ile na zwiedzaniu kraju faraonów. A trzeba podkreślić, że Egipt oferuje bardzo wiele miejsc, które warto a nawet trzeba zobaczyć na własne oczy – przecież jest to państwo uważane za kolebkę cywilizacji. W tym artykule postaram się wymienić i wstępnie opisać najważniejsze miejsca i obiekty, które warto zwiedzić podczas spędzania wakacji w Egipcie.

Na początku należy zastrzec, że to co chcemy zwiedzić będzie zależało od miejsca w którym będziemy spędzali wakacje. Chodzi tutaj o odległości poszczególnych miejscowości. No ale przejdźmy więc do szczegółów. Do miejsc, które koniecznie trzeba zwiedzić w Egipcie, należy przede wszystkim stolica kraju – Kair, a dokładniej Giza, gdzie znajdują się piramidy oraz słynny posąg Sfinksa. Następnie mamy Luksor, Karnak czy Abu Simbel, ale zacznijmy po kolei.

Luksor i Karnak to starożytne krainy leżące bardzo blisko siebie, połączone są one Aleją Sfinksów – drogą, na której bokach ustawione są posągi przedstawiające Sfinksy. Długość alei to około 3 kilometrów. W Luksorze znajduje się jedna z najciekawszych świątyń w Egipcie, została zbudowana przez faraona Amenhotepa III, oraz później dzieło zostało kontynuowane przez jego następców.

W Karnaku natomiast znajdziemy zespół trzech świątyń, które zostały zbudowane ku czci bogów tebańskich. W centrum znajduje się tutaj słynna świątynia Amon – Re, będąca największą starożytną budowlą opartych na kolumnach. Wszystkie trzy świątynie w Karnaku połączone są ze sobą aleją, po której mogą przechodzić procesje.

Kair jest jednym z największych miast to jest Egipt i jednocześnie stolicą Kraju. Na jego obrzeżach znajduje się starożytna Giza – miejsce w którym Egipcjanie zbudowali piramidy – grobowce, gdzie złożono ciała kolejnych faraonów. Największą z egipskich piramid jest piramida Cheopsa, mająca ponad 140 metrów wysokości.

Abu Simbel to niezbyt popularne wśród turystów miejsce, jednak jest godne odwiedzenie. Znajduje się w południowej części Egiptu. To co przyciąga tutaj osoby spędzające wakacje w Egipcie, to przede wszystkim dwie świątynie – Nefretari oraz Ramzesa.

Jak widzimy w Egipcie jest co zwiedzać, stąd właśnie biura podróży oferują wycieczki objazdowe po królestwie faraonów, bądź też wycieczki łączone 7+7, czyli tydzień zwiedzania połączony z tygodniem wypoczynku.

Wymienione powyżej miejsca zostały opisane dość pobieżnie, jednak warto przyjrzeć się im dokładniej – są na tyle popularne, że opisuje je każdy dobrzy przewodnik turystyczny po Egipcie. Zachęcam także do bliższego poznania Egiptu, jego historii i zabytków, dzięki czemu będąc już na miejscu będziemy dokładniej wiedzieli co konkretnie zwiedzić.

Dodaj komentarz