Chcesz schudnąć – jedz błonnik

Jeśli tylko chcesz, możesz efektywnie schudnąć. Wymagać to będziesz wprawdzie pracy nad silną wolą i Twoimi nawykami żywieniowymi, ale radość płynąca z utraty zbędnych kilogramów jest nieoceniona! Niestety, walka z nadwagą nie należy do najprzyjemniejszych. Jest żmudna, monotonna, długa, ale i niezwykle opłacalna! Przecież nadmierna ilość kilogramów jest niebezpieczna dla zdrowia – przyczynia się do powstawania wielu chorób, a nawet do zwiększenia umieralności.

Proces odchudzania polega na redukcji wagi ciała poprzez ograniczenie spożywania kalorii, których dostarczamy organizmowi poniżej zapotrzebowania. Wtedy organizm energię czerpie z zapasów, z tzw. tłuszczyku.

Najkorzystniej jest, gdy odchudzamy się powoli. Bardzo istotne jest, by przy diecie wspomagać organizm ćwiczeniami fizycznymi oraz odpowiednimi suplementami diety.

Naprzeciw Twoim oczekiwaniom wychodzi naturalny suplement: błonnik, który skutecznie wspomaga odchudzanie oraz pielęgnuje ciało po diecie – utrzymuje prawidłową wagę, co przeciwdziała znienawidzonemu, chyba przez większość z nas, efektowi jo – jo .

Czy słyszałeś, że błonnik pęcznieje w przewodzie pokarmowym? Zwiększa swoją objętość prawie jak nadmuchiwany mały balonik, dzięki czemu spożywaniu odpowiedniej ilości błonnika towarzyszy upragnione szybkie uczucie sytości. Błonnik sprawia, że nie chce nam się jeść ponad miarę.

Przynosi to w procesie odchudzania nieocenione korzyści. Możliwe jest to dzięki unikalnej zdolności błonnika do wiązania wody.

Błonnik pokarmowy nie jest trawiony – przez organizm ludzki przechodzi w stanie niezmienionym. Dzięki temu działa on bardzo korzystnie na przewód pokarmowy.
Co sprawia, że błonnik jest taki wyjątkowy?
a) działa jak miotełka i usuwa z przewodu pokarmowego toksyny i metale ciężkie,
b) poprawia perystaltykę jelit. Co to znaczy? Perystaltyka to ruchy jelit, które przesuwają pokarm. Zanieczyszczone jelita są pożywką dla różnych szzkodliwych mikroorganizmów. Dzięki perystaltyce w jelitach wytwarza się korzystne podłoże dla rozwoju odpowiedniej flory bakteryjnej,
c) wypełnia jelita, pobudza ich ruchy i przyspiesza pasaż treści przez przewód pokarmowy, zapobiegając zaparciom,
d) zwiększa zawartość wody w stolcu,
e) wiąże nadmiar kwasu solnego w żołądku,
f) wpływa na wydzielanie hormonów przewodu pokarmowego,
g) ogranicza wchłanianie z przewodu pokarmowego: cholesterolu, kwasów żółciowych i tłuszczowych i wody.

Wyjątkowe właściwości błonnika są wręcz idealne dla osób odchudzających się i dbających o swoją linię. Wspomóż swoje wysiłki błonnikiem pokarmowym, a będziesz tracić kilogramy o wiele przyjemniej. Zmniejszy on Twoje poczucie głodu, dzięki czemu mniej zjesz.

Lekarze i dietetycy zgodnie twierdzą, że odchudzanie powinno być zdrowe i skuteczne – a w tym właśnie pomoże Ci błonnik.

Dodaj komentarz