Branie szybkiej pożyczki

Branie szybkiej pożyczki

Oferty szybkich pożyczek możemy obecnie zobaczyć na każdym kroku. Żyjemy w takich czasach, gdzie nie jednej osobie jest ciężko. Brak umowy o pracę, niskie dochody – to wszystko wpływa na fakt, że banki nie chętnie udzielają kredytów, a czasem po prostu zdarzają się takie sytuacje, że brakuje pieniędzy.

Doskonałym rozwiązaniem w tym wypadku wydaje się być właśnie taka szybka pożyczka. Czy jednak na pewno jest to takie idealne wyjście z sytuacji? Przede wszystkim warto dobrze sprawdzić firmę, w której zainteresowani jesteśmy pożyczką. Na polskim rynku takich firm nie brakuje – co miesiąc pojawiają się nowe, możemy mieć więc wątpliwość co do danego przedsiębiorstwa.

Konieczne jest również zapoznanie się z ofertą pożyczki. Zazwyczaj szybka pożyczka dotyczy niskiej kwoty – kilkaset złotych, najwięcej kilka tysięcy, zazwyczaj do pięciu. Szybkie pożyczki czyli tak zwane chwilówki charakteryzują się również bardzo krótkim okresem kredytowania – zwykle jest to miesiąc. Plusem takiej pożyczki jest jej szybka wypłata i minimum formalności. Gotówkę można otrzymać nawet w kilkanaście minut, więc jest to naprawdę rekordowe tempo w stosunku do decyzji o kredycie, które przychodzą po kilku tygodniach.

Znakiem rozpoznawczym szybkiej gotówki jest już wspomniane wcześniej minimum formalności – nie musimy przedstawiać dokumentów dotyczących zarobków czy zatrudnienia, wystarczy jedynie ksero dowodu tożsamości. Firmy oferujące szybkie pożyczki nie sprawdzają również czy klient posiada jakiś inny kredyt – nie interesuje ich to.

W niektórych firmach wszelkie kwestie formalne można załatwić przez Internet, a pieniądze przelewane są na konto bankowe klienta również w kilkanaście minut, czasem również w święta. Oczywiście nie wszystko jest takie idealne jak mogłoby się wydawać z pozoru. Zazwyczaj za szybką gotówką idzie również wysoki procent, na które pożyczane są pieniądze. W związku z tym pożyczając kwotę przykładowo tysiąc złotych musimy oddać drugie tyle – co już jest bardzo dużym minusem.

Dodaj komentarz