Jak oszczędzić na podnośnikach koszowych?

Jak oszczędzić na podnośnikach koszowych?

Podnośniki koszowe to niezwykle użyteczne urządzenia, dzięki którym praca na wysokościach jest bezpieczniejsza i wydajniejsza niż kiedykolwiek wcześniej. Pozwalają one pracownikom wznieść się na naprawdę dużą wysokość bez ryzyka utraty balansu czy znacznego ograniczania przestrzeni roboczej. Rzecz jednak w tym, że nie są to maszyny tanie. Przeciwnie – zakup podnośnika to bardzo duża inwestycja, która nie dla każdej firmy będzie możliwa (i nie zawsze też będzie ona rozsądna).

Nie ma jednak powodu do obaw, że trzeba będzie wracać do mniej pewnych i komfortowych rozwiązań, takich jak chociażby drabiny. Jest bowiem prosty sposób na to, aby znacznie ograniczyć wydatki związane z korzystaniem z podnośnika (zarówno w zakresie kosztów związanych z samą maszyną, jak i osobą mającą za zadanie nią operować). Wszystko szczegółowo wyjaśnimy w dalszej części tego artykułu.

Wynajem jest korzystniejszy niż zakup

Wiele osób i firm woli kupować maszyny, nieruchomości czy pojazdy na własność zamiast je wynajmować.  Jest to zrozumiałe, natomiast nie w każdym przypadku okaże się to dobrym rozwiązaniem. Podnośniki koszowe nie są tanie, w związku z czym, aby mogły się zwrócić, trzeba używać ich często i przez długi czas. W wielu firmach podnośnik bywa potrzebny jedynie okazjonalnie, więc przez większość czasu stałby jedynie na jakimś placu i czekał na kolejne zlecenie. Jednocześnie wraz z mijającym czasem będzie on tracił na wartości, więc w razie potrzeby nie sprzedamy go za tyle, za ile go kupiliśmy.

Wynajmując podnośnik, możemy zaoszczędzić zarówno na kosztach samej maszyny, jak i jej operatora. Nie każdy może operować podnośnikiem, a zatrudnianie specjalnie osoby z odpowiednimi kwalifikacjami tylko po to, aby od czasu do czasu to zrobiła, wygeneruje duże koszty. Są oczywiście firmy, dla których wygodniejsze może być posiadanie podnośnika koszowego na własność, natomiast mowa tutaj o bardzo dużych przedsiębiorstwach, które wykorzystują te maszyny na porządku dziennym. W przypadku mniejszych przedsiębiorstw, organizacji czy nawet osób prywatnych, którzy potrzebują skorzystać z podnośnika jedynie okazjonalnie, mijałoby się to z celem.

Wynajem można dopasować do swoich potrzeb

Wszystkie aspekty wynajmu podnośnika można dopasować do swoich potrzeb. Mowa tutaj zarówno o okresie wypożyczenia, jak i wykonywanych usługach oraz rodzaju wypożyczanego urządzenia (może to być na przykład podnośnik teleskopowy lub przegubowy). Dobre wypożyczalnie, takie jak na przykład http://rent-expert.pl/, zdają sobie sprawę z faktu, że każdy klient ma inne potrzeby i wymagania, a więc wymaga indywidualnego podejścia.

Dodaj komentarz