Boże narodzenie już niedługo

Boże narodzenie już niedługo

Święta Bożego narodzenia to taki szczególny czas w ciągu roku. Szukamy idealnych prezentów dla wszystkich bliskich, zwłaszcza dla najmłodszych.

Prezent dla dziecka pod choinkę… Jaki…

To jest dość trudna sprawa, zwłaszcza gdy nie znamy zbyt dobrze danego małolata. Oczywiście najmodniejsze obecnie są wszelakiej maści gadżety elektroniczne. Jednak biorąc pod uwagę, że dzieci coraz więcej czasu spędzają przed ekranami telewizora, komputera, tabletu i telefonu… Czy naprawdę konieczny jest kolejny gadżet? Chyba nie.

Kostka i pionki.

Do łask wracają gry planszowe. Tak, takie z kostką, pionkami i papierową planszą. W sklepach pojawiły się reedycje klasycznych tytułów oraz nowości. Jest tak duży wybór, że spokojnie można dostać oczopląsu. Każdy znajdzie coś dla siebie. Co ważniejsze tak tradycyjna planszówka to świetny sposób na spędzenie razem czasu. Bez internetu, po prostu razem.

Czytam, bo lubię.

Jako dziecko zawsze uwielbiałam dostawać książki. Kiedy sama kupuję prezenty dla dzieci z mojej rodziny staram się znaleźć jakąś fajną książkę. Nawet najmłodszym dzieciom można kupić fajne książki z pięknymi obrazkami.

Starszym wybrać takie, które będą się pokrywać z ich zainteresowaniami, A jeśli totalnie nie mam żadnego pomysłu na książkowy prezent, to stawiam na klasykę, w której zaczytywałam się jako dziecko.

Uwielbiałam Baśnie, były dla mnie przepustką do niesamowitej krainy pełnej dziwów i magii.

Te książki, które otrzymałam jako dziecko i młoda dziewczyna nadal mi towarzyszą. Pomimo tego, że dorosłam i zaliczyłam kilka przeprowadzek.

To pamiątki świąteczne, które z przyjemnością przekażę dalej, Na przykład swoim dzieciom. Aby i one zakochały się w magicznym świecie baśni i na całe życie pokochały książki.
święta, boże narodzenie

Dodaj komentarz