6 rzeczy, których kobieta nie powinna nosić po 40 roku życia

W wieku 20, a nawet 30 lat niektóre ubrania wyglądają na nas całkiem przyzwoicie. Ale z wiekiem to co było dla nas dobre i sprawiało, że wyglądałyśmy pięknie sprawia, że nasz wizerunek jest albo pozbawiony smaku, albo wulgarny, albo pasuje jedynie naszej córce. Czas pożegnać się z tymi rzeczami!
1. Ciasny top
Obcisłe ubrania są uważane za anty-trendy w każdym wieku, ale u dojrzałej kobiety wyglądają jeszcze dziwniej i bardziej nieciekawie. Pewna siebie kobieta nie stara się w ten sposób przyciągać uwagi, ale wybiera wygodne ubrania, które podkreślają godność jej sylwetki i ukrywają wady figury, które niestety z wiek zaczynają się pojawiać coraz częściej.
2. Spodnie z niskim stanem
Spodnie z niskim stanem zrujnują wizerunek każdej kobiety, która przekroczyła granicę 40 lat, a także wizualnie skracają nogi. Moda na niską talię odeszła wraz ze stylem 2000 roku, więc 20 lat później zdecydowanie czas o tym zapomnieć. Lepiej zastanów się czy Twój wzrost pozwala Ci zakładać spodnie z trochę wyższym stanem. Ten styl z pewnością pasuje do Ciebie jak ulał, ale nie przesadzaj. Spodnie ze zbyt wysokim stanem na niskiej kobiecie zaburzają wizualnie proporcje ciała.
3. Krótki płaszcz
Płaszcz kończący się na środku uda w połączeniu z krótką spódniczką to obraz złego gustu dla każdej kobiety po czterdziestce. W dodatku taka stylizacja kojarzy się mężczyznom z wykonywaniem pewnego zawodu. Dodatkowej wulgarności tej stylizacji dodają również obcisłe skórzane buty. Gdyby płaszcz miał długość midi, na pewno uratowałby Twój wizerunek.
4. Czapka z daszkiem
To nakrycie głowy kojarzy się bardziej z cheerleaderkami. Oczywiście nie należy rezygnować z czapek z daszkiem tak kategorycznie, jednak lepiej nosić je ostrożnie i łączmy z codziennymi ubraniami. W przeciwnym razie istnieje ryzyko, że będziesz wyglądać jak nastolatka, co ostatecznie doprowadzi do odwrotnego rezultatu w budowaniu Twojego wizerunku.
5. Frywolna sukienka
Kolejny element garderoby, na który nie ma miejsca w garderobie kobiety sukcesu. Krótka sukienka z puszystymi falbanami to niewątpliwie dodatkowy sposób na wyeksponowanie smukłych nóg. Można to jednak zrobić bez popadania w infantylność.
6. Krótkie sukienki
Akcesoria dla małych dziewczynek i uczennic wyglądają trochę dziwnie na dorosłej kobiecie, prawda? Podkolanówki sprawiają, że Twój styl jest dziecinny, zwłaszcza w połączeniu z krótką “dziecięcą” sukienką. Istnieją dwie możliwości rozwiązania tej sytuacji. Pierwsza to zamiana mini sukienki na długość midi, druga to połączenie krótkiej sukienki z modnymi skórzanymi botkami.
To tylko stylowe rekomendacje. Pamiętaj jednak że to jak chcesz wyglądać, zależy wyłącznie od Ciebie. Najważniejsze jest dobre samopoczucie i akceptacja Twojego wizerunku ze strony najbliższych.

Dodaj komentarz