Tworzenie stron internetowych: Jaki budżet przygotować na poszczególne cele?

Tworzenie stron internetowych: Jaki budżet przygotować na poszczególne cele?

strony internetoweTworzenie stron www jest procesem związanym z potrzebą wynajęcia profesjonalistów. Będą zajmować się poszczególnymi etapami produkcyjnymi naszej witryny. Potrzebna będzie między innymi osoba odpowiedzialna za konsultację z właścicielem strony, projektant odpowiedzialny za utworzenie atrakcyjnego i przyciągającego uwagę szablonu oraz co najmniej dwóch programistów – do opracowania logiki i wdrożenia zewnętrznego designu strony. Wynajęcie firmy, która zajmie się tymi działaniami związane jest z pewnymi kosztami zależnymi od naszych potrzeb. Przeczytaj poniższy tekst, aby dowiedzieć się, ile będzie kosztować tworzenie stron internetowych w krótko i długofalowym okresie.

Koszty początkowe – Ile trzeba zainwestować?

Dobra i atrakcyjna witryna, podobnie jak samochód nie może wyglądać jedynie dobrze z zewnątrz. Codziennie jesteśmy obrzucani setkami reklam, które próbują zainteresować nas możliwością samodzielnego utworzenia firmowej witryny. Niestety, takie rozwiązanie, podobnie jak wykorzystanie gotowych CMS-ów upraszcza sprawę do zastosowania gotowego layoutu, umieszczenia informacji kontaktowych, prostego portfolio firmy i kilku artykułów na bloga.

Jeśli faktycznie zależy nam na tworzeniu profesjonalnych stron internetowych, powinniśmy myśleć w kwestiach innowacji, autorytetu oraz wartościowych treści. Decydując się na tworzenie stron Warszawa jest w stanie zaoferować zarówno usługi designerskie, jak i programistyczne. To właśnie design będzie odpowiadał za wierzchnią warstwę naszej witryny, natomiast o jej wnętrzu, bezpieczeństwie i użyteczności będą stanowić wdrożone przez programistów spersonalizowane moduły i funkcje.

Za utworzenie witryny nie musimy płacić ani złotówki. Dopiero za przygotowanie autorskiego systemu, utworzenie brandingu, dostosowanie witryny do obecnych realiów rynku, zapewnienie atrakcyjności wizualnej czy skuteczny content marketing, będziemy musieli zapłacić odpowiednią sumę. Z reguły za autorski, zoptymalizowany i gotowy do personalizacji szablon oddamy w ręce designerów około 3000 – 5000 zł. Za jego zakodowanie zapłacimy podobną kwotę, natomiast za wdrożenie projektu w życie i przygotowanie treści, które pozwolą na jego skuteczną promocję będziemy musieli przeznaczyć w zależności od wielkości strony: od tysiąca do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Późniejsze koszta wiążą się z utrzymaniem serwisu. Są to przede wszystkim opłaty za serwer/hosting, a także domenę. Mniejsza strona zmieści się na serwerze kosztującym kilkadziesiąt złotych miesięcznie. Większe firmy będą na ten cel zmuszone przygotować od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Sama domena to niewielki wydatek – na samym początku możemy otrzymać ją nawet za darmo, a następnie uiszczać cykliczną opłatę (około 100 zł co 12 miesięcy).

Trzeba pamiętać, że w kontekście tworzenia stron www żadna złotówka nie jest stracona. Profesjonalnie przygotowane i responsywne strony internetowe Warszawa przekładają się na poprawę doświadczeń użytkownika i w rezultacie wyższe wyniki sprzedażowe.

Dodaj komentarz