Chrzciny w restauracji

Chrzciny w restauracji

Wielu młodych rodziców staje przed dylematem, czy urządzić chrzciny w restauracji czy w domu. Po uroczystości w kościele wypadałoby ugościć rodzinę i podziękować za przybycie. Niektóre mamy przygotowują obiad w domu. Jednak wiąże się to z odpowiednio wcześniejszym wypadem do sklepu w celu zakupu potrzebnych składników. Potem w zależności od ilości osób spędzają kilka godzin lub nawet dwa, trzy dni w kuchni. Wszystko trzeba ugotować, niektóre potrawy mogą przeczekać, inne zaś trzeba przygotować z samego rana – w dniu chrzcin. Do tego dochodzi stres związany z samą uroczystością, maleństwo trzeba ubrać, nakarmić, reszta rodziny również musi się prezentować. Mama w tym dniu niestety ma mało czasu dla siebie. Po uroczystym Chrzcie w kościele na jej barki spada obowiązek zajęcia się przybyłymi gośćmi. Stół oczywiście musi być przygotowany prędzej. Każdego trzeba wygodnie usadzić, podać kawę lub herbatę. W czasie przyjęcia również trzeba na bieżąco odgrzewać jedzenie lub przynieść nowe dania.

Czas dziecka i mamy

Każda z nas chce sprawnie wypaść w roli matki i gospodyni domowej. Kochane mamy! Pamiętajcie jednak o jednym – nie jesteśmy robotami! Nie każde dziecko pozwoli nam przygotować wszystko tak, jakbyśmy chciały. Jedno wymaga więcej uwagi inne może  spokojnie poleżeć w łóżeczku. To, że koleżanka ogarnęła wszystko sama, nie znaczy, że ty też musisz. Oczywiście wielkie brawa dla koleżanki! Ale pamiętajcie, że każde dziecko jest inne i każdy ma inne warunki mieszkaniowe. Nie prześcigajcie się kto i co zrobił lepiej lub więcej. Czy to ważne? Nie… Najważniejsze jest w tym dniu dziecko. A mama powinna mieć czas dla niego, dla siebie i dla gości. Dlatego zastanów się, czy nie lepiej będzie urządzić chrzciny w restauracji.

Plusu uroczystości przygotowanej w Restauracji

Chrzciny w restauracji mają wiele zalet. Nie musisz sterczeć godzinami w kuchni. Możesz przyjechać jak reszta gości “na gotowe” i spędzić ten czas z rodziną. To kelnerzy obsługują gości, a nie ty… W każdej chwili możesz zająć się dzieckiem lub je nakarmić bez stresu, że coś ci się przypali. Pamiętaj jednak, aby wybrać restauracje, która jest dostosowana do matek z dziećmi. Najlepiej poszukać takiej, która oferuje salę typowo przystosowaną na chrzciny. Nie musi być ona duża. To przecież nie wesele. Ważne, żeby mama miała gdzie nakarmić i przebrać dziecko. Niektóre restauracje oferują kącik dla mamy, w którym znajduje się wygodny fotel i przewijak. Mimo że jesteś w lokalu, masz poczucie prywatności “na uboczu”.

Chrzciny w restauracji

Chrzciny w restauracji są szczególnie polecane, jeżeli planujesz zaprosić większą liczbę osób. Tym bardziej, jeśli nie masz wystarczającej przestrzeni w domu. W lokalu będzie wam zwyczajnie wygodniej! A cena? Wszystko zależy od tego ile osób zaprosisz. Ważne jest również menu i czas jaki chcesz spędzić w lokalu. Jeśli ma to być tylko obiad, kawa, herbata i deser to nie wydasz więcej, niż gdybyś urządzała przyjęcie w domu. Pamiętaj też o jednym… Chrzciny w restauracji nie wymagają twojego późniejszego stania nad zlewem pełnym naczyń! Czy nie przyjemnie będzie wrócić do czystego, spokojnego domu? Odpowiedz sama na to pytanie.

Dodaj komentarz