Pomysły na Bożonarodzeniowe dekoracje domu

Święta to wyjątkowy moment dla każdego z nas. Uwielbiamy spędzać wtedy czas z rodziną, obdarowywać się prezentami i dekorować swój dom na tę okazję. Jeśli masz już dość tego, że co roku wyciągasz te same ozdoby, które później towarzyszą Ci podczas świąt to czas to zmienić i trochę się zainspirować. Zobacz ciekawe pomysły na Bożonarodzeniowe dekoracje, które odmienią Twoje wnętrza i wprowadzą do nich świąteczny klimat.

Złoto i srebro

Te dwa kolory idealnie pasują do świąt Bożego Narodzenia. Co więcej, coraz popularniejsze jest łączenie ze sobą tych dwóch barw, co kiedyś było zupełnie nie do pomyślenia. Złoto i srebro w połączeniu z czerwienią i zielenią może wprowadzić do Twoich wnętrz bardzo świąteczną atmosferę, która udzieli się wszystkim domownikom. Naturalny blask tych kolorów rozświetli wnętrze i odnajdzie się w każdym domu niezależnie od tego, czy panuje w nim styl glamour, czy skandynawski. W tym sezonie postaw na dekoracje właśnie w tych odcieniach.

Blask świec

Blask zapalonych świec buduje wyjątkową atmosferę i sprawia, że dom wydaje się bardziej przytulny. Ciężko jest wyobrazić sobie wigilijny stół bez świecznika, na którym dumnie palą się świeczki. Ciekawą alternatywą dla świeczników są też lampiony, przystrojone gałązkami choinek i szyszkami.

Zawieszki

Zawieszki świąteczne z drewna, papieru, pierników i filcu mogą ozdobić grzejniki pokojowe, klamki, okna i choinkę. W bardzo prosty sposób możecie wykonać je samodzielnie niewielkim kosztem. Wystarczy odrobina kreatywności, czasu i wspólnie z rodziną możesz spędzić wieczór na przygotowywaniu ozdób świątecznych w formie zawieszek. Nie tylko będzie to dobry sposób na wspólne spędzenie czasu, ale także odmienienie wyglądu domu na święta. Jeśli jeszcze nie macie pomysłu na to, jak ozdobić grzejniki pokojowe i okna to do działa!

Choinka

Choinka jest symbolem, który nieodłącznie kojarzy się ze świętami i po prostu nie może zabraknąć jej w żadnym domu. Jeśli co roku wieszasz na niej te same dekoracje to czas to zmienić i odświeżyć trochę jej wygląd. W ostatnim czasie bardzo modne są biało – srebrne ozdoby choinkowe, które wyglądają bardzo elegancko. Jeśli jednak nie przekonuje Cię takie połączenie kolorystyczne, to możesz zaszaleć i postawić na kolorowe bombki. Jeśli z jakiegoś powodu u Ciebie w domu króluje sztuczna choinka, to może warto ją wymienić na inną? Ciekawym rozwiązaniem jest sztuczna choinka w kolorze białym, na której świetnie wyglądają bombki w kolorze fioletowym, niebieskim, a nawet czarnym. To pomysł, który spodoba się szczególnie osobom, które lubią alternatywne rozwiązania i chcą odejść trochę od tradycji.

Dodaj komentarz