Pierwszy wózek spacerowy dla bobasa – na co zwrócić uwagę?

Pierwszy wózek spacerowy dla bobasa – na co zwrócić uwagę?

Pierwszy wózek spacerowy dla bobasa - na co zwrócić uwagę?

Gdy nasze dziecko skończy 6 miesiąc życia i zaczyna siadać przychodzi czas na zmianę wózka. Nie wystarczy nam już zwykła gondolka – zdecydowanie potrzebujemy nową spacerówkę. Wybór wózka spacerowego dla naszego dziecka jest dość kluczową decyzją. Od tego czy dokonamy właściwego wyboru zależy to , czy będziemy lubili chodzić z dzieckiem na spacery, czy raczej przed każdym wyjściem będziemy narzekać i szukać wymówek. Dodatkowo lekkie spacerówki- parasolki bez żadnego problemu mieszczą się także w każdym bagażniku, znajdziesz taki wózek na https://4toys.pl/wozki-spacerowe.  Więc wspólny rodzinny wyjazd, czy wyjście do przyjaciół przestaje być problemem.

Na co zwrócić uwagę?

1. Rozmiar.
Przy wyborze wózka dziecięcego należy zwrócić uwagę przede wszystkim na jego rozmiary, aby zostały dostosowane do wielkości i potrzeb dziecka. Wózek nie może być jednak zbyt toporny, ponieważ będzie się miało trudności z jego obsługą, a jego wnoszenie po schodach będzie wręcz graniczyło z cudem.

2. Duża i regulowana budka.
Małe dzieci często śpią na spacerach, i chyba nie ma smutniejszego widoku niż maluch śpiący w wózku na siedząco, z głową kołyszącą się na boki. Jeśli w spacerówce mamy przewozić dziecko półroczne lub starsze to wózek powinien mieć możliwość chociaż częściowego opuszczenia oparcia, jeśli natomiast chcemy w nim przewozić młodsze maluchy, to wózek musi mieć możliwość odchylenia oparcia na płasko.

3. Dodatkowe akcesoria.
Istotne jest, aby wózek posiadał dodatkowe akcesoria, które wpłyną na jego funkcjonalność. Przydadzą się okrycia na nóżki dziecka. Będzie można wtedy spokojnie spacerować z nim nawet, gdy będzie chłodno. Przyda się również specjalna wodoodporna zasłonka, która ochroni dziecko przed deszczem, jeżeli nagle na spacerze zacznie padać. Na pewno tego typu rozwiązania sprawią, że korzystanie z wózka będzie dużo bardziej przyjemne.

Dodaj komentarz