Najlepsze dekoracje na urodziny

Najlepsze dekoracje na urodziny

dekoracje na urodziny

Nie ma wątpliwości, że odpowiednie udekorowanie miejsca, w którym przebiegać będzie huczna impreza, ma nas natychmiast wprowadzić w odpowiedni klimat. Dodatki dekoracyjne sprawią również, że wydarzenie nabierze od razu innego wymiaru. Nie da się też ukryć, że przecież dokładnie dobrane gadżety pomogą również odnieść wrażenie, że sala, na jakiej odbywa się event, jest wyjątkowa, tak samo jak okazja, z powodu której zostali do niej zaproszeni goście.

Bez względu na to, czy organizujesz urodziny w domu, w restauracji czy specjalnie wynajętej do tego Sali, warto zaakcentować motyw przewodni tej imprezy. Wybór dodatków dekoracyjnych będzie oczywiście zależał od Twoich możliwości, gustu, ale też wieku, a nawet płci. Na imprezach dla dzieci świetnie sprawdzają się na przykład balony urodzinowe w kształcie ulubionych postaci z bajek. Na imprezę dla dorosłych nieco bardziej pasować będą balony w rozmaitych kolorach lub te z napisami albo balony z helem, które unosząc się ku górze, doskonale udekorują sufit.

Możliwości jest tak naprawdę wiele, a wszystko zależy od budżetu i gustu solenizanta. A na jakie jeszcze dekoracje warto się zdecydować. Dowiedzcie się już teraz.

Dekoracja stołu

Czasem wystarczą kolorowe talerzyki, kubeczki i sztućce. Innym razem dekoracją mogą być świeże kwiaty albo kolorowe palemki przy drinkach. Wszystko zależy od klimatu, jaki chce się stworzyć na urodzinowej imprezie. Warto trzymać się jednak kilku prostych zasad. Przede wszystkim elementy dekoracyjne nie powinny dominować na stole, ale raczej być dodatkiem – to jedzenie jest tutaj najważniejsze. Dekoracja nie powinna sprawiać również żadnego dyskomfortu, nie może też stwarzać zagrożenia. Dlatego raczej rezygnujmy ze świec, chociaż te jak wiadomo, tworzą wyjątkowy nastrój.

Dekoracja sali

Najczęściej wybierane są właśnie balony urodzinowe. To dekoracja tania i można ją stworzyć samodzielnie. Do tego pasuje na każdą okazję, nie ma tutaj żadnych ograniczeń. Na imprezy polecamy szczególnie balony z helem, które w ostatnim czasie robią naprawdę furorę. Wystarczy postawić taki „bukiet”, by zdobił całą salę. Z balonów z helem idealnie udaje się też ozdabiać sufity. Warto pamiętać, by elementy dekoracyjne na sali nie przeszkadzały w zabawie. Dlatego też zaleca się umieszczać je z boku bądź właśnie na górze.

Dodatkowe elementy

Impreza urodzinowa może być naprawdę szalona, a zaproszeni goście mogą sami tworzyć najbardziej atrakcyjny „dodatek”. Wystarczy zapowiedzieć, że urodziny będą tematyczne i należy stosownie się ubrać. Dzisiaj najczęściej to urodziny w stylu lat 60 tych, hawajska impreza albo zabawa w bajkowej krainie. Pomysły mogą być różne i wszystko zależy od kreatywności organizatora.

Co ważne, dekoracją mogą być też poszczególne elementy serwowanych dań. Na urodzinach świetnie sprawdza się na przykład czekoladowa fontanna, która jednocześnie jest sporą atrakcją dla wszystkich gości.

Dodaj komentarz