Mycie włosów

Mycie włosów

Mycie włosów

Chyba nikomu mycie włosów nie kojarzy się z jakąkolwiek trudnością. Robimy to od dziecka i specjalnie się nad tym nie zastanawiamy. Jako dorośli ludzie robimy to wręcz automatycznie bez chwili zawahania. Jednak warto wiedzieć o tym, że prawidłowe mycie włosów ma duży wpływ na ich kondycję oraz wygląd. Warto więc poświęcić chwile czasu i dowiedzieć się w jaki sposób myć włosy aby były zdrowe, błyszczące i odpowiednio nawilżone.

Odpowiedni szampon

Przede wszystkim należy dobrać szampon do struktury naszych włosów perfumesco.pl . Inny będzie odpowiedni dla włosów cienkich, a inny wybierzemy do grubych i gęstych czy też loków. Kolejnym ważnym elementem jest dobór szamponu pod kątem tego jak szybko przetłuszczają się nasze włosy, aby dać odpowiednie nawilżenie włosom suchym, bądź dodatkowo nie obciążać włosów szybko przetłuszczających się. Jeśli walczysz z innymi problemami np. łupieżem, również dostosuj szampon do twojego problemu.

Mycie włosów

Przed myciem włosów należy dokładnie je wyszczotkować. Następnie przed nałożeniem odpowiednio dostosowanego do rodzaju włosów szamponu należy zwilżyć włosy wodą. Ta powinna być ciepła. Nie gorąca, gdyż niekorzystnie wpłynie to na kondycję naszych włosów. Zimna z kolei nie tylko sprawi, że zabieg ten będzie dla nas niekomfortowy ale także nie pozwoli wydobyć z szamponu wszystkich jego zalet.

Szamponu do włosów nie należy nakładać bezpośrednio na nie. Odpowiednią ilość szamponu (dostosowaną do długości naszych włosów) należy wycisnąć na dłoń. Następnie przy pomocy odrobiny wody spienić go w dłoniach i dopiero tak przygotowany preparat nanieść na włosy. Mycie włosów to proces bardzo delikatny. Nie należy z całej siły pocierać ani włosów, ani skóry głowy. Mycie powinno odbywać się kolistymi i delikatnymi ruchami. Po kilku minutach delikatnego masażu należy zmyć szampon za pomocą ciepłej wody. W zależności od stopnia zabrudzenia włosów (jeśli używamy lakierów i innych produktów do stylizacji) należy tę czynność powtórzyć.

Kiedy już dokładnie spłuczemy szampon, na sam koniec powinniśmy spłukać włosy zimną wodą. Oczywiście nie lodowatą ale chłodniejszą aniżeli podczas spłukiwania. W ten sposób po pierwsze pobudzimy krążenie, a  po drugie zamkniemy łuski włosa. Dzięki temu nasze włosy będą bardziej lśniące, a końcówki nie będą się rozdwajać.

Umyte włosy należy delikatnie odcisnąć z nadmiaru wody i zawinąć w ręcznik. Bardzo ważnej jest to aby nie trzeć włosów ręcznikiem, gdyż wpływa to bardzo niekorzystnie zarówno na ich stan, jak i na wygląd zewnętrzny.

Ile razy w tygodniu myć włosy

Tutaj może niektórych zaskoczymy. To jak często myć włosy zależy przede wszystkim od naszych potrzeb. Najlepiej robić to raz na 2-3 dni. Jeśli jednak nasze włosy szybko się przetłuszczają nie ma żadnych przeciwwskazań aby robić to codziennie. Jeśli tylko pamiętamy jak prawidłowo myć włosy bez obaw możemy powtarzać tą czynność każdego dnia.

 

Dodaj komentarz