Mech chrobotek, czyli wszystko, co warto o nim wiedzieć

Mech chrobotek, czyli wszystko, co warto o nim wiedzieć

mech chrobotek

Początkowo była to roślina, która służyła zwierzętom za pożywienie, dziś jest szeroko wykorzystywana w branży wnętrzarskiej jako dekoracja. Mech chrobotek, bo o nim mowa, cieszy się ogromną popularnością. Duży udział w tym zakresie odgrywa nie tylko jego atrakcyjny wygląd oraz bogate możliwości, ale również proekologiczny charakter. Jak wygląda? W jaki sposób można go wykorzystać? Czy wymaga jakiś specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych?

Mech chrobotek – jaki ma kolor?

Czy mech może być utrzymany tylko w kolorze zielonym? Jak się okazuje – nie! Choć wiele osób kojarzy go właśnie z taką barwą, w istocie jest on biało-beżowy. Piękny, zielony odcień otrzymuje dopiero na skutek farbowania. Do zmiany koloru sklepy używają naturalnych barwników i na życzenie klienta mogą zmieniać jego odcień na czerwony, różowy czy fioletowy.

Dlaczego warto go kupić?

Jest wiele powodów przemawiających na korzyść zakupu tego dekoracyjnego mchu. Po pierwsze, jest to roślina nie wymagająca posiadania specjalnej wiedzy na temat jej pielęgnacji. Mech chrobotek, taki jak https://szkloidekoracje.pl/pl/c/Mech-Chrobotek/692 należy do gatunku roślin samoistnych, co znaczy, że samodzielnie pobiera z otoczenia wodę, jakiej potrzebuje do tego, aby zapewnić sobie długoletnią świeżość. Co więcej, w przeciwieństwie do innych kwiatów czy roślin – nie wymaga dostępu do światła słonecznego. Wręcz przeciwnie, mech reniferowy bardzo dobrze czuje się na stanowiskach zacienionych. To nie koniec powodów, dla których warto go kupić. Wspomnieć należy również o tym, że nie wymaga nawożenia czy podlewania. Dla utrzymania odpowiedniej świeżości, potrzebuje jedynie właściwej wilgotności. Optymalnie – na poziomie 40% – 60%. Nie zawiera żadnych szkodliwych substancji, jest całkowicie naturalny, przez co w jego obecności bardzo dobrze czują się alergicy.

Jak wykorzystać mech reniferowy?

Do długiej listy zalet należy dopisać fakt, że mech chrobotek jest niezwykle uniwersalny. Oznacza to, że nie tylko świetnie sprawdzi się w różnych, popularnych wystrojach, ale również charakteryzuje go wszechstronność zastosowania. Do niedawna wykorzystywany głównie przez projektantów wnętrz i zieleni, dziś łatwo dostępny także dla klientów indywidualnych. Polecany do aranżacji skandynawskich, nowoczesnych, minimalistycznych, a nawet klasycznych. Dobrze wygląda zarówno w przestrzeniach domowych, jak i biurowych. Mech chrobotek może obejmować powierzchnie ścian i sufitów (w formie pojedynczego pasa lub całej połaci). Świetnie wygląda umieszczony w przedpokoju pod postacią dekoracyjnego obrazu czy za szkłem w kuchni – jako panel chroniący przed zabrudzeniami.

Dodaj komentarz