Rodzaje balustrad, które trzeba znać

Rodzaje balustrad, które trzeba znać

balustrady warszawa

W większości domów w tym, czy innym miejscu pojawia się konieczność zamontowania balustrady. Warto się nad tym wyborem dobrze zastanowić, ponieważ w zależności od między innymi materiału, który wybierzemy, balustrada będzie miała inne właściwości – nie tylko wizualne. Różna jest także odporność na czynniki zewnętrzne, na przykład opady deszczu. W takim razie, jakie są najważniejsze rodzaje balustrad? Ze względu na jakie aspekty dokonuje się ich podziału?

Rodzaje balustrad ze względu na zastosowanie

Balustrady można podzielić ze względu na miejsce, w którym będą zastosowane. Wyróżnia się balustrady zewnętrzne i balustrady wewnętrzne. Jak łatwo się domyślić, pierwsze z nich montuje się poza domem, a więc muszą być one odporne na wszelkiego rodzaju czynniki atmosferyczne i uszkodzenia. Balustrady zewnętrzne są bardziej osłonięte, tak więc w ich przypadku można skupić się przede wszystkim na estetycznym wyglądzie.

Możemy mówić o balustradach schodowych, balkonowych i tarasowych. Ma znaczenie, gdzie konkretnie chcemy zamontować balustradę, ponieważ na przykład balustrady balkonowe muszą być z reguły lepiej zabezpieczone niż balustrady tarasowe. Taras nie jest bowiem zazwyczaj położony bardzo wysoko i nie jest miejscem potencjalnie niebezpiecznym. Inny jest też kształt, jaki będzie musiała mieć balustrada.

Tarasy i balkony mają w większości przypadków kształt prostokąta, zaś wśród schodów występuje większa różnorodność. Często spotykamy zwykłe schody proste, ale zdarzają się też w wielu domach i budynkach na przykład schody na planie półokręgu. W związku z tym wybrane przez nas balustrady warszawa muszą być przede wszystkim kompatybilne ze sposobem, w jaki będziemy chcieli je wykorzystać.

Podział balustrad ze względu na materiał

Trzeba przyznać, że obecnie wśród balustrad występuje bardzo duża różnorodność. Nie musimy wybierać spośród zaledwie kilku modeli, a możemy decydować między ich dziesiątkami. Dzięki temu każdy powinien być w stanie znaleźć bez większego problemu balustrady warszawa odpowiadające jego gustowi, a także pasujące do reszty wystroju pomieszczenia.

Możemy znaleźć balustrady metalowe, ale też na przykład aluminiowe, z blachy czy szklane. Ciekawym, nowoczesnym rozwiązaniem są także tak zwane balustrady sznurowe. Również wśród kolorów jest spory wybór – balustrada może być tradycyjnie chromowana, ale dostępne są również między innymi balustrady czarne. Co więcej, występują one w bardzo różnorodnych stylach. Począwszy od stylu francuskiego, przez styl industrialny i loftowy, po nowoczesny.

Dodaj komentarz