Kubki papierowe – w jakich sytuacjach warto z nich korzystać?

Kubki papierowe – w jakich sytuacjach warto z nich korzystać?

Jednorazowe kubki to produkt, który jest znany na rynku już od dłuższego czasu. Można je spotkać w kawiarniach, biurach, na stołówkach itd. Jeszcze do niedawna najczęściej spotykanym rodzajem kubków jednorazowych były kubki wykonane z plastiku. W ciągu ostatnich lat nieco się to jednak zmieniło i obecnie równie często można zauważyć kubki papierowe. Można ich używać w wielu miejscach i podczas wielu różnych sytuacji. Jakich? O tym powiemy w poniższym artykule.

Kubki papierowe w zakładach pracy i biurach

W dużych zakładach produkcyjnych oraz korporacjach najczęściej znajdują się specjalne stołówki i barki dla pracowników i gości. W takim miejscu można spokojnie zjeść posiłek i napić się czegoś ciepłego, co oferuje firma – najczęściej jest to herbata, kawa lub woda. Jeśli ktoś nie ma swojego kubka, to nie ma większego problemu, ponieważ w takich miejscach zawsze są gdzieś wyeksponowane jednorazowe kubki. Warto jest wybierać te wykonane z papieru, ponieważ jest to o wiele bardziej ekologiczne.

Dobrym pomysłem jest nadrukowanie na jednorazowych, papierowych kubkach loga firmy. Będzie to dobra reklama dla biura, która z pewnością nie umknie uwadze osób, które tylko odwiedzają to miejsce. Wyobraź sobie, ile sztuk plastikowych kubków mogliby zużyć pracownicy jednej firmy przez cały rok. Odpowiedź brzmi – mnóstwo. Później te kubki rozkładają się przez długi czas i zaśmiecają naszą planetę. Z papierowymi kubkami nie ma takiego problemu, ponieważ rozkładają się szybciej, a do tego mają estetyczny design.

Kubki papierowe na imprezach plenerowych i targach branżowych

Na różnego rodzaju imprezach plenerowych i targach generuje się ogromne ilości brudnych naczyń – w tym kubków. Rozdawanie wszystkim szklanych talerzy i kubków mogłoby nie być najlepszym rozwiązaniem, ponieważ trzeba byłoby je na bieżąco myć i liczyć na to, że wszyscy odniosą je na miejsce. O wiele łatwiej jest rozdawać jedzenie i napoje w naczyniach jednorazowego użytku. Mogą to być właśnie kubki i talerze wykonane z papieru.

Osoby, które chcą coś zjeść lub się czegoś napić mogą po prostu wykorzystać te naczynia a po konsumpcji wyrzucić je do kosza. Problem z myciem znika i można dzięki temu zaoszczędzić sporo czasu. Dobrym pomysłem są też jednorazowe sztućce, które są bezpieczne. Użycie jednorazowych kubków i sztućców na większych imprezach jest bardzo popularnym rozwiązaniem i nie ma się co temu dziwić. Oczywiście należy wziąć pod uwagę środowisko i zrezygnować z plastiku, kiedy to tylko możliwe.

Dodaj komentarz