Jaki jest koszt diety pudełkowej?

Koszt diety pudełkowej to ważna kwestia dla większości osób, które się nad taką formą żywienia zastanawiają. Warto wiedzieć, od czego zależy cena cateringu dietetycznego i jak ma się ona do cen innych form żywienia. To właśnie wyjaśnimy poniżej. Zapraszamy!

Ile kosztuje dieta pudełkowa i od czego to zależy?

Ciężko jednoznacznie podać koszt diety pudełkowej, ponieważ jest on zależny od wielu czynników. Nie tylko od tego, jaką firmę dostarczającą catering wybierzemy – w ramach jednego usługodawcy, w zależności od dobranych parametrów, możemy często spotkać kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt różnych cen. Koszt wielu diet zamyka się w kilkudziesięciu złotych za dzień, ale czy będzie to 60 złotych, czy 90, wynika z wielu czynników. Zdarzają się też diety, które kosztują powyżej 100 złotych za dzień.

Czynniki, o których mowa, to przede wszystkim:

  • typ diety
  • kaloryczność diety
  • ilość posiłków
  • długość zamówienia.

Dobre cateringi dietetyczne, takie jak na przykład ten: https://afterfit-catering.pl/poznan, oferują wiele różnych typów diet. Począwszy od diet podstawowych, po bardziej niszowe, jak dieta wegetariańska i wegańska, bezglutenowa, pozbawiona laktozy czy dieta keto. Dla każdej diety można też dopasować kaloryczność – większa kaloryczność oznacza konieczność zużycia większej ilości składników, więc dieta będzie nieco droższa.

Jeśli zaś chodzi o ilość posiłków, to niektóre cateringi dają możliwość wyboru na przykład 5 lub 3 posiłków dziennie lub tylko samego obiadu. Dodatkowo, zamówienie diety od razu na dłuższy okres może wiązać się ze zniżką.

Jak dieta pudełkowa wypada w porównaniu do innych metod żywienia?

Może się wydawać, że kilkadziesiąt złotych za dzień to dużo, ale, jeśli policzymy, ile wydawaliśmy dotychczas, jeśli zdarza nam się na przykład zamawiać jedzenie z restauracji, kupować przekąski z automatu czy żywić się w kantynie w pracy, w rzeczywistości pewnie koszty okażą się podobne. Być może nieco niższe, ale trzeba wskazać na brak regularności takich posiłków, a także fakt, że nie ma tutaj mowa o zdrowym planie żywienia opracowanym przez specjalistę. Sami musimy wyliczać kalorie i planować posiłki, tak, aby dostarczyć organizmowi wystarczającą ilość składników odżywczych.

Jeśli zaś wszystkie posiłki gotujemy sami w domu, to, aby otrzymać pełny obraz sytuacji, do kosztu samych składników powinniśmy także doliczyć koszt naszego czasu, poświęconego na gotowanie. W przypadku korzystania z cateringu dietetycznego oszczędzamy bardzo wiele czasu, ponieważ wszystkie posiłki są gotowe i wystarczy je podgrzać.

Dodaj komentarz